Grudzień 22 2014 13:00:50
Klub Seniora
Galeria 2.piętro
Parki, place i zieleńce
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 95
· Najnowszy użytkownik: wndgepjs
Powitanie
Witamy na Oficjalnej Stronie Internetowej Rady Osiedla PODOLANY w Poznaniu. Podolany to dzielnica Poznania o powierzchni 5,3 km2 zamieszkana przez 7.019 osób (dane z października 2011). Rady Osiedli są organami pomocniczymi Rady Miasta. Osiedlowi radni są do nich wybierani w wyborach bezpośrednich większością głosów. Rady Osiedli mają wg Statutu m. Poznania (miejskiej konstytucji) funkcję opiniodawczą. Są one ważnym elementem łączącym mieszkańców z władzami miejskimi. Wykonywaniem uchwał Rady zajmuje się Zarząd Osiedla. Wszyscy członkowie Rady Osiedla Podolany wykonują swoje obowiązki społecznie - za swoją pracę nie pobierają wynagrodzenia.
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Czytaj więcej...
Życzenia Świąteczne 2014
Newsy

Spadająca gwiazdka nad Podolanami w ten niezwykły dzień
– o co ją poprosić?

Więc proszę o normalne drogi z chodnikami,
i rowerowymi – gdzieniegdzie- ścieżkami,
o więcej drzew i miejsc w przedszkolu,
o mniejszy ruch na ulicach,
i życzliwych sąsiadów dookoła
o odbudowę Biblioteki
i plac zabaw przy szkole,
i jeszcze skwer i rondo i parę innych życzeń...
Gwiazdka spadła, trochę się zmieniło
to nie sprawy na cuda, tylko nasza wspólna aktywność sprawiła!
Dziękując za kolejny rok współdziałania
życzymy dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia
oraz zadowolenia w Nowym Roku !
Rada i Zarząd Osiedla Podolany
PAKIET ONKOLOGICZNY - proszę zapoznać się z informacją!
Newsy

Biuro Prasowe Wielkopolskiego OW NFZ zwróciło się do nas z prośbą o pomoc w rozpowszechnieniu informacji dotyczących wchodzącego w życie 1 stycznia 2015 roku – pakietu onkologicznego.
Wszelkie informacje znajdują się w serwisie: http://pakietonkologiczny.gov.pl/
Prosimy mieszkańców Podolan o zapoznanie się z tymi ważnymi informacjami. 

Z wizytą w GALERII 2.PIĘTRO podsumowanie II poł. 2014r.
GALERIA

Z wizytą w Galerii „2.piętro”

   W lipcu 2014 roku na zaproszenie pani Barbary Sobczak, Prezes STiSKu przyjechali  na plener malarski do Ośrodka Plenerowo – Wypoczynkowego w Skokach  artyści z całej Polski. Tematem pleneru był pejzaż wielkopolski. Powstało wiele ciekawych prac, począwszy od grafik ukazujących piękno Pałacu w Skokach, wiele pejzaży i  kwiatów oraz  zabytków poznańskich wykonanych w akrylu i w oleju. Były wśród nich także prace malowane na jedwabiu i w technice monotypii. Obrazy powstały pod czujnym okiem komisarza artystycznego prof. Wiesława Krzyżaniaka. A obecnie są prezentowane w Galerii „2. Piętro” w Szkole Podstawowej nr 62 na Podolanach.

W podolańskiej szkole wspaniale pracuje się gromadzie dzieci pod okiem artystki pani Bożeny Beim. Zajęcia plastyczne  odbywają się w każdą środę o godzinie 14.00 i kształtują wyobraźnię artystyczną  naszych dzieci.

5 listopada wszystkie dzieci spotkały się w galerii z panią  Rozalią Nowak, artystką wielostronnie utalentowaną. Uprawia ona malarstwo sztalugowe, zajmuje się ceramiką artystyczną, tkactwem oraz  projektuje odzież. Jest autorką wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą. Obecnie jeden jej obraz jest w Galerii „2. Piętro” i jest zatytułowany „Parada próżności”. Podczas spotkania „Z wizytą w Galerii” artystka opowiedziała o swoim dorobku artystycznym i wykonała na oczach dzieci portret pani Doroty Woźniak. Wykonany podczas spotkania portret został nagrodzony głośnymi oklaskami. Dzieci wykazują ogromną wrażliwość na piękno przelane na papier, podobrazia i jedwab. Dowodem na to są  poniższe zdjęcia. Danuta Trzebowska

REMONT CHODNIKA na ul. STRZESZYŃSKIEJ
Newsy

Rozpoczął się remont chodnika na ul. Strzeszyńskiej (pomiędzy rondami, po stronie przeciwnej do ścieżki rowerowej). Prace realizowane są z funduszu remontowego Osiedla. Zależy nam, aby główna ulica Podolan wyglądała estetycznie, a piesi mogli poruszać się bezpiecznie po obu stronach ulicy. Miło patrzeć, jak nasze starania przynoszą wymierne korzyści dla mieszkańców. Prosimy na razie korzystać z chodnika po drugiej stronie ulicy.
Niestety zima nas goni, dlatego część prac, m.in. montaż brakujących krawężników, zostanie wykonana na początku roku 2015. Takie zapewnienie otrzymaliśmy od realizującego remont Zarządu Dróg Miejskich. Elżbieta Sobkowiak

Zaproszenie na wernisaż Barbary Kubiak-Sobczak
GALERIA

Serdecznie zapraszam na wernisaż mojej wystawy pt. "LUBIĘ..." i spotkanie w dniu 29 listopada 2014 r. o godz. 19,00,  na ul. Zeylanda 3 w Poznaniu – Green Galeria. Będzie mi niezmiernie miło spotkać się z Tobą.

Barbara Kubiak-Sobczak, Prezes Stowarzyszenia Twórców i Symaptyków Kultury w Poznaniu

Z wizytą w GALERII 2.PIĘTRO
GALERIA

Z wizytą w Galerii „2.piętro”

Z wizytą w GaleriiW lipcu 2014 roku na zaproszenie pani Barbary Sobczak, Prezes STiSKu przyjechali  na plener malarski do Ośrodka Plenerowo – Wypoczynkowego w Skokach  artyści z całej Polski. Tematem pleneru był pejzaż wielkopolski. Powstało wiele ciekawych prac, począwszy od grafik ukazujących piękno Pałacu w Skokach, wiele pejzaży i  kwiatów oraz  zabytków poznańskich wykonanych w akrylu i w oleju. Były wśród nich także prace malowane na jedwabiu i w technice monotypii. Obrazy powstały pod czujnym okiem komisarza artystycznego prof. Wiesława Krzyżaniaka. A obecnie są prezentowane w Galeri „2. Piętro” w Szkole Podstawowej nr 62 na Podolanach.

W podolańskiej szkole wspaniale pracuje się gromadzie dzieci pod okiem artystki pani Bożeny Beim. Zajęcia plastyczne  odbywają się w każdą środę o godzinie 14.00 i kształtują wyobraźnię artystyczną  naszych dzieci.

5 listopada wszystkie dzieci spotkały się w galerii z panią  Rozalią Nowak, artystką wielostronnie utalentowaną. Uprawia ona malarstwo sztalugowe, zajmuje się ceramiką artystyczną, tkactwem oraz  projektuje odzież. Jest autorką wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą. Obecnie jeden jej obraz jest w Galerii „2. Piętro” i jest zatytułowany „Parada próżności”. Podczas spotkania „Z wizytą w Galerii” artystka opowiedziała o swoim dorobku artystycznym i wykonała na oczach dzieci portret pani Doroty Woźniak. Wykonany podczas spotkania portret został nagrodzony głośnymi oklaskami. Dzieci wykazują ogromną wrażliwość na piękno przelane na papier, podobrazia i jedwab. Dowodem na to są  poniższe zdjęcia.
Danuta Trzebowska 

Prace na ul. Tułodzieckiej rozpoczną się wkrótce!
Newsy

Otrzymaliśmy miłą informację z ZDM, że podpisana została umowa na wykonanie fragmentu ulicy Tułodzieckiej (etap I - szeroka część). Wykonawca - firma Jachgum z Podolan - rozpocznie prace 2 grudnia, zaś termin zakończenia planowany jest na kwiecień/maj. Inwestycję finansuje Rada Osiedla Podolany, przy wsparciu ZDM. W ten sposób dokończone zostanie jedno z najważniejszych zadań zaplanowanych na tę kadencję Rady Osiedla: "BEZPIECZNA DROGA DO OSIEDLOWEGO PRZEDSZKOLA I SZKOŁY".
Dodatkowo wykonany zostanie chodnik do przedszkola po jednej stronie ulicy Rożka. Mamy nadzieję, że od przyszłego roku nasze dzieciaki będą bezpiecznie docierały do przedszkola i szkoły. Elżbieta Sobkowiak

Park przy ulicy Druskienickiej coraz piękniejszy!
Parki i zieleńce

Park Edukacji Ekologicznej Druskienicka PoznańPark Edukacji Ekologicznej Druskienicka PoznańZapraszamy Państwa na spacer do Parku Edukacji Ekologicznej na ul. Druskienickiej. Właśnie kończy się kolejny etap realizacji, czego przepiękne efekty można zobaczyć w naszej GALERII ZDJĘĆ. Prace zostały sfinansowane dzięki wygraniu konkursu na edukację ekologiczną z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz środkom Rady Osiedla. Dzięki temu w sercu naszego Osiedla powstaje urokliwy zakątek.
Serdecznie prosimy o zwracanie uwagi osobom śmiecącym, nie zbierającym odchodów po swoich psach oraz zgłaszanie na policję lub straż miejską aktów wandalizmu, których niestety jest coraz więcej, także u nas. Podjęliśmy działania, aby objąć ten teren monitoringiem miejskim. 

WYNIKI BUDŻETU OBYWATELSKIEGO 2015

Dziękujemy za głosy oddane na mały projekt nr 6 - Budżet Obywatelski Poznań

Są już wyniki Budżetu Obywatelskiego 2015! Przypomnę, że walczyliśmy wspólnie o budowę pierwszego w Poznaniu Parku Aktywności Fizycznej street workout do uprawiania treningu ulicznego, który miał się mieścić przy ul. Druskienickiej (pomiędzy zbiornikiem a marketem). Walczyliśmy ostro, o każdy głos, mieliśmy świetny film, plakat, stronę internetową i profesjonalną kampanię na portalach społecznościowych... Zdobyliśmy łącznie 5.972 głosów (6,8%) i honorowe 5 miejsce (dla przypomnienia na ścieżkę rowerową wzdłuż Strzeszyńskiej i Biskupińskiej zdobyliśmy w 2012r. 4.179 głosów). Niestety projekty, które zwyciężyły przed nami, wyczerpały całą pulę 2 mln złotych na realizacje, dla nas już nie starczy pieniędzy. Szkoda...

Tym niemniej OGROMNIE DZIĘKUJEMY WAM ZA KAŻDY ODDANY GŁOS, ZA WSPARCIE I POMOC. PO RAZ KOLEJNY POKAZALIŚMY, ŻE JESTEŚMY WSPÓLNOTĄ i ŻE KOCHAMY SWOJĄ "MAŁĄ OJCZYZNĘ".

Szczególne podziękowania dla Stowarzyszenia Zielone Podolany kierowanego przez Jerzego Pawlaczyka za profesjonalne przygotowanie filmu reklamowego, Księdza Proboszcza Rafała Pierzchały i całej Parafii za niesamowite wsparcie, anonimowego darczyńcy na kampanię internetową, Michała Dudzińskiego za rewelacyjny projekt plakatupracowników i dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 62 oraz Przedszkola Nr 142, kierowanego przez mnie Zarządu Osiedla (Grażyna Dudzińska - tytan pracy, Danka Trzebowska, Krzysztof Ratajczak), przewodniczących Rady (Piotr Zubielik i Jarek Południkiewicz) i niektórych radnych osiedlowych, Doroty Cymerys, Gosi Bogusławskiej, Darka Krzeszowca za przeprowadzenie profesjonalnej kampanii reklamowej w Internecie, Studio-B za szybkie drukowanie pięknych ulotek, administracji i pracownikom osiedli REDUTA, BONIN i PRYZMA oraz zaangażowanej młodzieży za pomoc w zbieraniu głosów dla tego projektu. Dziękujemy też Zarządom Osiedla Strzeszyn oraz Kiekrz za okazane wsparcie dla naszego projektu. 

ZWYCIĘSKIE PROJEKTY DUŻE: Wartostrada (3,3 mln zł) - 13 089 oddanych głosów, Sportowy Golaj (3,9 mln zł) - 11 425 oddanych głosów i Ratowanie fortów (do wykorzystania 725 tys. zł) - 9 237 oddanych głosów

ZWYCIĘSKIE PROJEKTY MAŁE: Winogradzki Park Sportu i Rekreacji (800 tys. zł) - 12 069 oddanych głosów, Nowa Rusałka (610 tys. zł) - 10 798 oddanych głosów i Trener osiedlowy (825 tys. zł) - 8 860 oddanych głosów.

Gratuluję wszystkim zwycięskim projektom, w szczególności chłopakom ze Stowarzyszenia Miłośników Fortyfikacji Kernwerk, którzy poprowadzili do zwycięstwa zgłoszony przez mnie projekt Ratowania sieci fortów.
 Trochę żal, że Podolanom się nie udało ... ale cieszmy się wspólnotą, wygranym grantem na plac zabaw przy szkole i wieloma inwestycjami, które Rada Osiedla tej kończącej się kadencji doprowadziła do radosnego finału. Może za rok się uda? E. Sobkowiak

WYGRALIŚMY GRANT na budowę PLACU ZABAW na podwórku SP62!

Zdobyliśmy fundusze na realizację placu zabaw w SP62!Wygraliśmy grant na plac zabaw w SP62!Pragniemy podzielić się z Wami radosną wiadomością o zdobyciu środków finansowych na realizację ogólnodostępnego placu zabaw dla dzieci, który powstanie na terenie Szkoły Podstawowej Nr 62 już w roku 2015! Wniosek grantowy złożony przez Zarząd Osiedla uzyskał akceptację Komisji Grantowej i dofinansowanie. Rada Osiedla przeznaczyła ze swojego budżetu tzw. wkład własny, SGB-Bank dołożył darowiznę w wysokości 10 tys. zł, wsparła nas także Rada Rodziców SP62, zaś resztę otrzymamy z budżetu miejskiego. Dziękujemy sponsorom za okazaną życzliwość a Radzie Rodziców za pomoc w tej ważnej dla całego osiedla sprawie. Plac zabaw ma być dostępny dla wszystkich dzieci, nie tylko szkolnych.

Zobacz projekt i plan sytuacyjny.

Informacje podstawowe
Inicjatywy lokalne
Dla mieszkańców
306,264 unikalne wizyty