Wrzesień 20 2017 16:25:12
Klub Seniora
Galeria 2.piętro
Parki, place i zieleńce
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 95
· Najnowszy użytkownik: wndgepjs
Powitanie
Witamy na Oficjalnej Stronie Internetowej Rady Osiedla PODOLANY w Poznaniu. Podolany to dzielnica Poznania o powierzchni 5,3 km2 zamieszkana przez 7.019 osób (dane z października 2011). Rady Osiedli są organami pomocniczymi Rady Miasta. Osiedlowi radni są do nich wybierani w wyborach bezpośrednich większością głosów. Rady Osiedli mają wg Statutu m. Poznania (miejskiej konstytucji) funkcję opiniodawczą. Są one ważnym elementem łączącym mieszkańców z władzami miejskimi. Wykonywaniem uchwał Rady zajmuje się Zarząd Osiedla. Wszyscy członkowie Rady Osiedla Podolany wykonują swoje obowiązki społecznie - za swoją pracę nie pobierają wynagrodzenia.
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Czytaj więcej...
16 września 2017 "Święto ulicy Morszyńskiej"

16 września "Święto ulicy Morszyńskiej" 
Mieszkańcy wybudowali ulicę przy wsparciu Rady Osiedla i Miasta Poznania. Powstały miejsca postojowe i dwa chodniki. Budowa drogi odbyła się w bardzo skomplikowanej formule, ale Stowarzyszenie pokonało wszelkie problemy. Gratulujemy!
Zachęcamy do współpracy mieszkańców ulic, którzy - podobnie jak mieszkańcy tego odcinka Morszyńskiej - od wielu, wielu lat czekali na cywilizowane warunki życia. Jak widać, można, ale trzeba wziąć sprawy we własne ręce.

Otwarcie ulicy Morszyńskiej (odc. Zakopiańska - Strzeszyńska) Otwarcie ulicy Morszyńskiej (odc. Zakopiańska - Strzeszyńska) Otwarcie ulicy Morszyńskiej (odc. Zakopiańska - Strzeszyńska) Otwarcie ulicy Morszyńskiej (odc. Zakopiańska - Strzeszyńska) Otwarcie ulicy Morszyńskiej (odc. Zakopiańska - Strzeszyńska) Otwarcie ulicy Morszyńskiej (odc. Zakopiańska - Strzeszyńska)
Czyste powietrze nad Podolanami

Czas na czyste powietrze nad  PodolanamiCzas na czyste powietrze nad Podolanami! 
Od 1 października do 23 listopada zapraszamy do Galerii 2.piętro na wystawę prac przygotowanych na konkurs ekologiczny o tematyce poświęconej jakości powietrza na naszym Osiedlu. Dziękujemy pracowni STiSK oraz nauczycielom SP62 za przeprowadzenie konkursu, a dzieciom i młodzieży za przygotowanie fantastycznych prac.

KLUB SENIORA - 2017/2018
KLUB SENIORA

We wtorki i czwartki o godz. 18 w Szkole Podstawowej Nr 62 odbywają się ĆWICZENIA DLA KLUBU SENIORA. Zachęcamy do skorzystania!

DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W FESTYNIE!

Dziękujemy Pańśtwu za udział w festynie, a sponsorom na wsparcie. Obok jeden z nich. Nowa przychodnia Lacus MedDziękujemy przychodni LacusMed za wsparcie.

FESTYN 2017

Zapraszamy na FESTYN 3 września 2017!

3 września 2017 zapraszamy na FESTYN PARAFIALNO-OSIEDLOWY!

Policja bedzie znakowala chetnym osobom rowery. Nalezy wziac dowod osobisty, dowod zakupu roweru lub inny document potwierdzajacy wlasnosc roweru (karat gwarancyjna, faktura, itp.).

Zapraszamy biegaczy i rolkarzy na coroczny konkurs. 
Zobacz regulamin...

Konkurs Biegaczy i Rolkarzy

Prace na ul. Morszyńskiej na ukończeniu!

Ulica Morszyńska w budowie

Już wkrótce zakończą się pace na ulicy Morszyńskiej, budowanej wspólnie przez Radę Osiedla i Stowarzyszenie Mieszkańców!
Po raz kolejny udowodnilismy, że RAZEM można więcej i lepiej.

Dziękujemy Mieszkańcom za ich zaangażowanie!

 

Ulica Morszyńska w budowie

V dni twierdzy FORT VI PODOLANY

V Dni Twierdzy Poznań FORT VI PodolanyProgram V Dni Twierdzy Poznań na Forcie VI

Miejsce: Fort VI, Poznań, ul. Lutycka 115 Data: 26-27 sierpnia 2017 , Godziny otwarcia: 10:00 – 18:00, Wstęp: 6 zł dorośli, 3 zł uczniowie do 16 roku życia, emeryci i renciści

W programie:
Rekonstrukcja prawie-historyczna: Historia oparta na motywach Inwazji na Grenadę w 1983 roku, przeniesiona do mistycznego państwa San Escobar. Helikopter w ogniu, atak Armii Rewolucyjnej, eskorta Navy Seals, brawurowa akcja komandosów przy huku wystrzałów i dźwiękach latino, okazja do poznania El Komendante „Las Palmas Pistoleros Grande Bande”, punkt wydawania wiz do Fortu na terenie San Escobar.  Od 10:30 do 16:30, o każdej połówce godziny, na parkingu przed Fortem od ul. Lutyckiej.

Zwiedzanie Fortu z przewodnikiem – 10 - 17 co godzinę. Czas zwiedzania ok 1,5 godz. Pół kilometra podziemi, na trasie epizod z obrony Fortu VI przed atakiem Rosjan w lutym 1945 roku.

Quest do samodzielnego zwiedzania – gra terenowa.

Premierowy pokaz repliki legendarnego samochodu pancernego z I Wojny Światowej Erhardt M-1917. Sobota, godz. 11:00- Spotkanie z budowniczymi pojazdu, konstruktorem Stanisławem Ornochem oraz właścicielem Janem Kubackim. 
Pokażemy efekt kilku lat pracy dokumentacyjnej oraz ponad dwóch lat budowy, na setną rocznicę pierwszej produkcji - 44 egzemplarza tego pojazdu i jedynego wyprodukowanego po tej stronie Odry.

Spotkanie z autorami świeżo wydanej mapy Cytadeli Poznańskiej. Mapa ukazuje dawny układ fortyfikacji na tle współczesnego planu parku, ze szczególnym uwzględnieniem zachowanych i widocznych do dzisiaj reliktów historycznych. Sobota, godzina 12:00 - Prochownia.

Wystawa historycznej broni strzeleckiej, w tym karabin maszynowy MG-34, kolekcja Luger’ów Parabellum P-08, Mauser C-96 z Czerwoną Dziewiątką, niemiecki karabin samopowtarzalny Gew41(W), MP-40, karabiny AK-47 w różnych odmianach i wiele innej… - Lewa strona Koszar.

Rekonstrukcja szpitala wojennego z czasów II Wojny Światowej z pokazami zabiegów - Koszary.

Wystawa starych fotografii i pocztówek prezentujących portrety ludzi z czasów funkcjonowania Twierdzy Poznań - Koszary.

Wystawa prezentująca fortyfikacje na świecie. Zamki, twierdze, forty, umocnienia w Polsce, Czechach, Hiszpanii, Francji, na Malcie, Japonii, Maroko, Belgii, Szkocji, Holandii, i innych oraz ekspozycja stała prezentująca uzbrojenie i wyposażenie z czasów I i II Wojny Światowej – Koszary, strona prawa.

Atrakcje dla dzieci: składanie pojazdów wojskowych z kartonów, przejazdy po fosie sprzętem wojskowym, strzelnica pneumatyczna.

Gastronomia: grochówka wojskowa, frytki, hamburgery, lody, kawa, gofry, piwo rzemieślnicze. Punkty handlowe z pamiątkami, książkami o tematyce militarnej, grami edukacyjnymi, modelami. 
Fort Poznań – Event Place

WYWOŁANIE PLANU PODOLANY-POŁUDNIE 20 czerwca 2017 sesja Rady Miasta
Fabryka

wywołanie mpzp Podolany Południe

20 czerwca o godz. 9 w Sali Sesyjnej na posiedzeniu Rady Miasta Poznania odbędzie się dyskusja i głosowanie nad wywołaniem planu zagospodarowania dla terenu Podolany Południe. 
Sprawa wielokrotnie wnoszona przez Radę Osiedla Podolany nareszcie doczekała się dyskusji publicznej. Teraz do radnych miejskich należy decyzja. 
Zapraszamy mieszkańców na tę ważną sesję Rady Miasta. 
Pokażmy naszą jedność i sprzeciw wobec fabryk chemicznych w pobliżu naszych domów!
Odpowiedź Prezydenta Wudarskiego na petycję mieszkańców
Fabryka

Pismo prezydenta WudarskiegoW dniu 7 czerwca otrzymalismy odpowiedź na sprawy poruszane w złożonej przez nas w imieniu mieszkańców petycji do Prezydenta i Rady Miasta. Prosimy zapoznać się z odpowiedzią w tej sprawie.

Projekt NAŁĘCZOWSKA - informacje c.d.

Z informacji uzyskanych od projektantów: "Po spotkaniu z Mieszkańcami projekt ul. Nałęczowskiej został uzupełniony i obecnie jest opiniowany u Miejskiego Inżyniera Ruchu (geometria i organizacja ruchu) a także w Wydziale Zieleni ZDM w zakresie nowych nasadzeń. Z uwagi na niewielką ilość zaprojektowanych terenów zielonych i istniejące uzbrojenie terenu proponowane są jedynie krzewy. Projekt jest też uzgadniany (ZUD, Orange) w zakresie kolizji z siecią telekomunikacyjną. O ostatecznym planie i kosztach inwestycji będę informować (mam nadzieję!) w połowie czerwc​a​."
Wersja projektu z kwietnia 2017 - UWAGA! Nie jest to ostateczna wersja, gdyż trwa opiniowanie wydziałów w ZDM!

Informacje podstawowe
Inicjatywy lokalne
Dla mieszkańców
1,022,373 unikalne wizyty