Kwiecień 25 2017 06:34:30
Klub Seniora
Galeria 2.piętro
Parki, place i zieleńce
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 95
· Najnowszy użytkownik: wndgepjs
Powitanie
Witamy na Oficjalnej Stronie Internetowej Rady Osiedla PODOLANY w Poznaniu. Podolany to dzielnica Poznania o powierzchni 5,3 km2 zamieszkana przez 7.019 osób (dane z października 2011). Rady Osiedli są organami pomocniczymi Rady Miasta. Osiedlowi radni są do nich wybierani w wyborach bezpośrednich większością głosów. Rady Osiedli mają wg Statutu m. Poznania (miejskiej konstytucji) funkcję opiniodawczą. Są one ważnym elementem łączącym mieszkańców z władzami miejskimi. Wykonywaniem uchwał Rady zajmuje się Zarząd Osiedla. Wszyscy członkowie Rady Osiedla Podolany wykonują swoje obowiązki społecznie - za swoją pracę nie pobierają wynagrodzenia.
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Czytaj więcej...
Projekt przebudowy ul. Nałęczowskiej c.d.
Newsy

Informujemy, iż otrzymaliśmy od mieszkańców ulicy Nałęczowskiej 19 wniosków dotyczących przygotowywanego projektu. Wnioski zostały omówione w dniu 21.04.2017 na spotkaniu z przedstawicielami ZDM ii projektantką. Aktualną wersję projektu można pobrać tutaj. Nie jest to ostateczna wersja. Jak tylko dostaniemy wersję po poprawkach, zostanie publikowana na naszej stronie, podobnie opinia ZDM do nadesłanych wniosków.

OSOBY ZAINTERESOWANE ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE Z PROJEKTANTKĄ W CZWARTEK 27.04.2017 O GODZ.19 W AULI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 62.

SPRZĄTANIE ŚWIATA 22 kwietnia

Wiosenne porządki 2017Wiosenne porządki 2017Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w Dniu Ziemi. 22 kwietnia o godz.13.00 sprzątamy las przy ulicy Marciniaka/Prauzińskiego.  Ok. godz.14.00 grupa edukatorów Zielonym Szlakiem organizuje dla wszystkich chętnych leśne gry i zabawy w posprzątanym już lesie. Dla rodzin z dziećmi zostanie przygotowana gra terenowa. Czekamy na Was.
Proponowane tereny do uporządkowania:
1. okolice Raczyńskiego 68
2. ul. Marciniaka i Cieszkowskiego na odcinku od Prauzińskiego do Sucholeskiej 3
3. skrzyżowanie ulic Szczawnicka i Krynicka (przy przejściu przez tory)
4. skrzyżowanie ulic Szczawnicka i Dusznicka
5. ul. Lubieńska na odc. od Zakopiańskiej do Nałęczowskiej
6. ul. Straży Ludowej okolice nr 35, ścieżka wzdłuż cieku Wierzbak

Dokładna lokalizacja składowania worków z zebranymi odpadami:
1. ul. Marciniaka na odc. Prauzińskiego do Sucholeskiej wzdłuż pasa drogowego
2. ul. Cieszkowskiego na od. Prauzińskiego do Sucholeskiej wzdłuż pasa drogowego
3. ul. Szczawnicka na odc. od Morszyńskiej do Rabczańskiej wzdłuż pasa drogowego
4. ul. Raczyńskiego 68
5. ul. Lubieńska na odc. od Zakopiańskiej do Nałęczowskiej wzdłuż pasa drogowego
6. ul. Straży Ludowej, naprzeciw nr 34 w pasie drogowym

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW! 

zgłoszenia biuro@ropodolany.pl, dostarczymy worki i rękawice, godziny rozpoczęcia ustalacie sami :)

Kurs malarstwa i rysunku dla początkujących adresowany do osób dorosłych
GALERIA

Pracownia Plastyczna STiSK, rozpoczyna kurs malarstwa i rysunku dla początkujących adresowany do  osób dorosłych. Na kurs złożą się dwa semestry: wiosenny i jesienno-zimowy z letnią  przerwą wakacyjną. Kurs może być przedłużony o następne semestry. Zajęcia odbywać się będą w pracowni STiSK w SP 62, Druskienicka 32 sala 119, jeden raz w tygodniu,  każdorazowo po  2 godziny : propozycja: od godz. 10-12 lub od godz. 16-18 , lub do uzgodnienia w inny dzień tygodnia. Dla osób zainteresowanych – zapisy -  podaję kontakt celem uzyskania szczegółowych informacji: biuro@stisk.pl lub 607 997 613. Kurs odbywać się będzie w małej grupie od 5 do 10 osób. Rozpoczęcie kursu  planowane jest w miesiącu maju 2017.
Barbara Kubiak-Sobczak Prezes Stowarzyszenia Twórców i Symaptyków Kultury w Poznaniu www.stisk.pl

tel.: 607-997-613

Pomocnicy do Ratowania Kasztanowców pilnie potrzebni!

Domki feromonowe do zwalczania skodników kasztanowcy

Na kasztanowcach wzdłuż ul. Zakopiańskiej zostały zamontowane budki feromonowe mające pomóc w walce ze szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem. Dziękujemy p. Nalewajko oraz radnej p. Dudzińskiej za montaż budek na drzewach, a Paniom z Klubu Seniora za ich przygotowanie. PROSIMY NIE NISZCZYĆ BUDEK!
31 marca 2017 złożyliśmy Petycje do Prezydenta i Rady Miasta ...
Fabryka

Petycja do Prezydenta Miasta Poznania Petycja do Prezydenta Miasta PoznaniaDziękujemy za Państwa głosy złożone pod petycją w sprawie wydanej decyzji środowiskowej na produkcję trutek przy ul. Druskienickiej.

31 marca złożyliśmy wizytę w urzędzie miasta, przekazując na ręce Przewodniczącego Rady Miasta Grzegorza Ganowicza Petycję podpisaną przez 1812 osób w tej sprawie. zobacz artykuł

11 kwietnia jesteśmy umówieni z Prezydentem Wudarskim w tej sprawie. Będziemy Państwa informować na bieżąco...

FABRYKA na Podolanach - c.d.
Fabryka
Działania podjęte przez Radę Osiedla Podolany w sprawie wydanej decyzji środowiskowej na produkcję środków chemicznych na Podolanach:
  1. udział w Komisji Ochrony Środowiska i Zieleni Miejskiej Rady Miasta w dniu 27 marca 2017
  2. złożenie petycji do Prezydenta Miasta Poznania i Rady Miasta Poznania podpisanej przez 1812 osób w dniu 31 marca 2017
  3. wizyta w Wydziale Ochrony Środowiska w dniu 3 kwietnia 2017
  4. wizyta w Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w dniu 6 kwietnia 2017
  5. złożenie wniosku do Samorządowego Kolegium Odwoławczego przez Stowarzyszenie Zielone Podolany o uchylenie zaskarżonej decyzji o powrót do ponownego rozstrzygnięcia w dniu 6 kwietnia 2017
  6. w uzupełnieniu petycji dostarczenie kolejnych podpisów mieszkańców w dniu 11 kwietnia 2017 (mieszkańcy nadal przynoszą wypełnione karty z petycją-dziękujemy)
  7. spotkanie z Prezydentem Wudarskim w dniu 11 kwietnia 2017 w tej sprawie.
  8. udział w Komisji Ochrony Środowiska w dniu 20 kwietnia 2017
  9. udział w Komisji Planowania Przestrzennego Rady Miasta w dniu 20 kwietnia 2017.

 

Znasz Jubilatów z 50-letnim stażem Małżeństwa?

Jubilaci 50-lecia Małżeństwa

Chelsea Fringe - Poznań

Szukamy pięknych ogrodów na Podolanach, które chcą wziąć udział w Chelsea Fringe Poznań w dniach 3-4 czerwca br.
Chelsea Fringe Festiwal został zainicjowany przed pięcioma laty w Londynie. W roku 2016 odbyło się około 350 różnego rodzaju wydarzeń pod auspicjami tego festiwalu. Chelsea Fringe jest organizacją non-profit. Aktywność wszystkich uczestników i organizatorów odbywa się na zasadach woluntariatu. Pomysłodawcą jest mieszkaniec Podolan - Tomek Ciesielski.
Chelsea Fringe w Poznaniu 

Przedłużamy do 30 marca zbieranie podpisów pod Petycją!
Fabryka

Zebraliśmy już ponad 800 głosów pod Petycją do Prezydenta Miasta Poznania. Przedłużamy termin zbierania podpisów do 30 marca 2017. POBIERZ WZÓR PETYCJIzbierz podpisy i zostaw w siedzibie Rady Osiedla Podolany (najlepiej zostawić u Pań Woźnych w szkole w opisanej kopercie).

Wkrótce powstanie brakujący fragment ul. MORSZYŃSKIEJ!

Będzie nowa ulica!
W piątek 31 marca ZDM rozstrzygnie przetarg na budowę ul. Morszyńskiej (odc. Strzeszyńska - Zakopiańska). Rada Osiedla ze środków 4-letnich finansuje budowę jezdni i chodnika po jednej stronie, a Stowarzyszenie Budowy Ulicy Morszyńskiej miejsca parkingowe i chodnik po drugiej stronie.
W planach na ten rok jeszcze ul. Tułodzieckiej-etap 2, ul. Dukielska i częśc ul. Krynickiej. Po tylu latach - co za radość!

Informacje podstawowe
Inicjatywy lokalne
Dla mieszkańców
924,053 unikalne wizyty