Sierpień 04 2020 00:50:54
Klub Seniora
Galeria 2.piętro
Parki, place i zieleńce
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 95
· Najnowszy użytkownik: wndgepjs
Powitanie
Witamy na Oficjalnej Stronie Internetowej Rady Osiedla PODOLANY w Poznaniu. Podolany to dzielnica Poznania o powierzchni 5,3 km2 zamieszkana przez 7.019 osób (dane z października 2011). Rady Osiedli są organami pomocniczymi Rady Miasta. Osiedlowi radni są do nich wybierani w wyborach bezpośrednich większością głosów. Rady Osiedli mają wg Statutu m. Poznania (miejskiej konstytucji) funkcję opiniodawczą. Są one ważnym elementem łączącym mieszkańców z władzami miejskimi. Wykonywaniem uchwał Rady zajmuje się Zarząd Osiedla. Wszyscy członkowie Rady Osiedla Podolany wykonują swoje obowiązki społecznie - za swoją pracę nie pobierają wynagrodzenia.
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Czytaj więcej...
GDZIE GŁOSOWAĆ 28.06.2020

Obrazy newsów: podolany_gdzie_gosowa.png

Dyżur wtorek 2 czerwca 2020

2 czerwca 2020 dyżur Rady Osiedla w SP62 nie odbędzie się z powodu koronawirusa. Sprawy pilne proszę zgłaszać mailowo biuro@ropodolany.pl. 

Będziemy również dostępni online dzisiaj od godz. 19 do 20 pod linkiem: https://meet.jit.si/DyzurRadyOsiedla
(jeżeli coś nie zadziała, proszę o mail, będziemy pomagać na bieżąco).

BĄDŹCIE ZDROWI!

Ważna informacja nt. konserwacji CIEKU WIERZBAK

​​Miło na poinformować Państwa, że mając na celu przeciwdziałanie występowaniu lokalnym podtopieniom na cieku Wierzbak wzorem lat ubiegłych zabezpieczono wykonanie zadania - tj. utrzymanie drożności cieku Wierzbak poprzez usuwanie zanieczyszczeń które gromadzą się na kratach na wysokości ul. Zaleskiego i Konatkowskiej 42 w Poznaniu.

Zadanie w roku bieżącym będzie wykonywać firma Bamac sp. zo.o.
Osoba do kontaktu p. Maciej Olejnik tel. 692 173 736.
Fakt powstania zatoru proszę zgłaszać w dni robocze poprzez nasz Wydział. w weekendy bezpośrednio do Wykonawcy.


Z poważaniem
Dorota Kołodziej - Andrzejewska
Urząd Miasta Poznania
Wydział Kształtowania i Ochrony Środowiska
Oddział Gospodarki Wodnej
tel. 61 878 40 75

Co słychać na Podolanach?

Pomimo pandemii (a może dzięki niej) niektórzy z nas po raz pierwszy od wielu lat zauważyli... WIOSNĘ! A jest ona w tym roku wyjątkowo piękna na Podolanach.

Mój numer jeden to ulica Iwonicka z pięknymi śliwami, zaraz po niej ulica Strzeszyńska z posadzonymi przez ZDM (dziękujemy Wydziałowi Zieleni!) magnoliami,  aleje kasztanowców:  Zakopiańska i Omańkowskiej oraz aleje starych lip: Ciechocińska, Kartuska i Czorsztyńska. Ale jest też susza - od wielu tygodni nie padał deszcz. Dlatego ogromna prośba, kto może - podlewajmy rośliny nie tylko na własnych ogródkach, ale także za płotem. Krzewy i drzewa przyuliczne, które dają nam cień, czyste powietrze i wspaniały wygląd proszą o wiadro wody! I nie patrzmy na Miasto - urzędnicy mają na uwadze walkę o nasze zdrowie, a my - zostając w domach - zadbajmy o zdrowie naszych roślin.

Strasznie cieszy nas postęp prac zleconych przez Aquanet na ul. Dukielskiej. Pamiętacie, jak wspólnie walczyliśmy w Poznańskim Budżecie Obywatelskim o bezpieczną drogę do szkoły od strony ul. Dukielskiej? To się teraz dzieje - powstała nowoczesna ulica, z miejscami parkingowymi, a nasz pomysł posadzenia kasztanowców czerwonych (równie pięknych i bardziej odpornych na szrotówka) doczekał się w tym roku realizacji. A' propos szrotówka - jak co roku kupiliśmy pułapki feromonowe na szrotówka kasztanowcowiaczka - gdyby ktoś chciał nam pomóc w składaniu i rozwieszaniu pułapek, prosimy o kontakt: biuro@ropodolany.pl. Minione lata pokazały, że warto podejmować ten trud, aby zmniejszyć populację tego szkodnika.

Otwarto również w Aquanet S.A. oferty na wyczekiwane przez mieszkańców prace na ul. Zakopiańskiej. To ważna inwestycja osiedlowa, bo obejmuje budowę sieci kanalizacyjnej oraz deszczowej na odcinku od Biskupińskiej do Morszyńskiej.

Trwają prace przygotowawcze do rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 62 wraz z pomieszczeniami dla Biblioteki Raczyńskich - aktualnie PIM ogłosił przetarg na Inżyniera Kontraktu. Wg informacji uzyskanych z Biura Prezydenta M. Wiśniewskiego harmonogram prac nie uległ zmianie i przetarg na prace budowlane ma zostać ogłoszony w czerwcu br., a sama budowa jeszcze w tym roku. Cieszy też, że dobiega końca przetarg na budowę ul. Kaczmarka etap I (od osiedla domków do skrzyżowania z ul. Drwęskiego). Prace powinny rozpocząć się niedługo.

Nadal zbieramy maski do nurkowania - pracownicy Politechniki Poznańskiej wykonają prostą modyfikację, aby maski mogły trafić do służb medycznych, w walce z wirusem.

Od lat staramy się tworzyć na Osiedlu Podolany wspólnotę, dlatego pozwólcie mi na kilka uwag, związanych z naszą aktualną sytuacją życiową:

- nakazano nam zasłaniać twarze, ale nadal warto mówić "dzień dobry" czy pozdrawiać się gestem dłoni.

- podczas spacerów starajmy się myśleć także o innych osobach, jeżeli ktoś idzie prawą stroną ulicy - ja wybieram lewą, rowerzyści dzwonkiem niech dadzą znać, że nadjeżdżają od tyłu, biegacze niech zmienią tor biegu, aby zminimalizować kontakt z innymi osobami, itd... to wszystko powoli na bezpieczną izolację, z zachowaniem 2 metrowej odległości.

- wspierajmy lokalne sklepiki, pracujący w  nich  ludzie codziennie narażają się, abyśmy my mieli co jeść (pozdrawiam Panią Aldonę z synem),

- kto może, niech wspiera lokalną gastronomię, pizzerie, sushi, restauracje, hotele, kwiaciarnie. To oni wielokrotnie sprawiali nam radość, teraz nasza kolej.

I na koniec: Bądźcie ZDROWI ❤. Wierzę, że już wkrótce będzie dobrze!

Elżbieta Sobkowiak, Przewodnicząca Zarządu Osiedla Podolany

DUKIELSKA, KRYNICKA, BIAŁCZAŃSKA, LIMANOWSKA i inne - utrudnienia w ruchu

Dukielska.png

  • Od dnia17.04.2020 do odwołania wystąpią ustrudnienia na ul. Lubieńskiej, Lubomierskiej, Czorsztyńskiej i Karwieńskiej.

  • Od dnia 12.03.2020 do odwołania będą występować utrudnienia na ul. Sopockiej.

  • Od dnia 10.02.2020 do odwołania będą występować utrudnienia drogowe w ul. Krynickiej (odc. Zakopiańska - Nałęczowska)
    - wykonawca przesunął termin rozpoczęcia robót na dzień 17 lutego br.

  • Do odwołania będą występować utrudnienia drogowe na ul. Dukielskiej (planowany termin zakończenia robót: 10 kwietnia 2020). 
COVID-19 Chcę pomóc!
Maski
  • Zbieramy całotwarzowe maski do nurkowania z Decathlonu (MASKA POWIERZCHNIOWA DO SNORKELINGU EASYBREATH 500 SUBEA) - jeżeli macie, można je przynieść do przedsionka w kościele, Politechnika Poznańska pracuje nad projektem adapterów, które będą drukowane w technologii 3D, aby maski mogły służyć medykom i ratownikom medycznym. Potrzebne wszystkie rozmiary.
  • Zbieraliśmy środki dla szpitala na Lutyckiej  - dziękuję Arturowi Kosonowskiemu za pomysł i zaangażowanie oraz Damianowi Dudzińskiemu i Dorocie Cymerys za pomoc! 
    Akcja została zakończona.
ŻYCZENIA WIELKANOCNE 2020
Obrazy: wielkanoc_2020.png Obrazy: wielkanoc_2020.png
KORONAWIRUS - zaprosenie na Mszę Św. online na Podolanach

Transmisja Mszy Św. PodolanyParafia Matki Bożej Pocieszenia na Podolanach zaprasza w niedzielę o 11 na na YouTube oraz każdego dnia w Wielkim Tygodniu o godz. 18.

 


 

 

 

Wejdź na https://www.mbpocieszenia.pl

Pomóż w transmisji Mszy z MB Pocieszenia. Zasubskrybuj nasz kanał na YouTube - potrzebujemy 1000 subskrypcji.  Podaj dalej. Tu link: https://www.youtube.com/channel/UC7AIa0zV1ZzYJxA4brwkUDA 

7 kwietnia 2020 - dyżur Rady Osiedla

7 kwietnia 2020 dyżur Rady Osiedla w SP62 nie odbędzie się z powodu koronawirusa. Sprawy pilne proszę zgłaszać mailowo biuro@ropodolany.pl. 

Będziemy również dostępni online dzisiaj od godz. 19 do 20 pod linkiem: https://meet.jit.si/DyzurRadyOsiedla
(jeżeli coś nie zadziała, proszę o mail, będziemy pomagać na bieżąco).

ZDROWIA ŻYCZYMY!

KORONAWIRUS - zasady postępowania

Obrazy newsów: koronawirus.png

Informacje podstawowe
Inicjatywy lokalne
Dla mieszkańców
2,029,264 unikalne wizyty