Kwiecień 20 2014 21:05:00
Klub Seniora
Galeria 2.piętro
Parki, place i zieleńce
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 95
· Najnowszy użytkownik: wndgepjs
Powitanie
Witamy na Oficjalnej Stronie Internetowej Rady Osiedla PODOLANY w Poznaniu. Podolany to dzielnica Poznania o powierzchni 5,3 km2 zamieszkana przez 7.019 osób (dane z października 2011). Rady Osiedli są organami pomocniczymi Rady Miasta. Osiedlowi radni są do nich wybierani w wyborach bezpośrednich większością głosów. Rady Osiedli mają wg Statutu m. Poznania (miejskiej konstytucji) funkcję opiniodawczą. Są one ważnym elementem łączącym mieszkańców z władzami miejskimi. Wykonywaniem uchwał Rady zajmuje się Zarząd Osiedla. Wszyscy członkowie Rady Osiedla Podolany wykonują swoje obowiązki społecznie - za swoją pracę nie pobierają wynagrodzenia.
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Czytaj więcej...
Zyczenia świąteczne
Newsy

Obrazy artykułów: zyczenia_2014.png

Zmiany lokalizacji przystanków MPK
Newsy

Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie internetowej MPK Poznań, zmianie ulegają następujące lokalizacje przystanków:

 • 10 kwietnia 2014 r. (czwartek) zmieniona zostanie lokalizacja przystanku autobusowego „Szarych Szeregów”. Przedmiotowy przystanek, dla linii 46 i 83, na ul. Szarych Szeregów w kierunku ul. Obornickiej zostanie cofnięty o ok. 250 metrów. Nowa lokalizacja została ustalona na odcinku pomiędzy ul. A.Karpińskiej a wjazdem do hotelu Ilion.
 • Od 2 kwietnia br. (środa) zlikwidowane zostaną obydwa przystanki KOSOWSKA na Zakopiańskiej. W zamian będzie funkcjonował jeden wspólny przystanek na Kosowskiej, w kierunku Strzeszyńskiej, zarówno dla autobusów linii 60, jak i 68 i 246.
KLUB SENIORA zaprasza na wycieczki
KLUB SENIORA

KOŁO SENIORÓW 'UŚMIECHNIJ SIĘ' zaprasza

1. Na autokarową wycieczkę do Gniezna i Biskupina w dniu 11 kwietnia br. Cena /z obiadem/ - 70,-zł. Zbiórka przy Szkole 62 o godz. 7:30.

2. Na spotkanie w "Naszym Klubie" ul. Wozna 10 - 10 kwietnia o godz. 16-tej. W programie film o Rodos oraz omówienie programu wycieczek do Białowieży /maj/ Czech /czerwiec/ i Małopolski /wrzesień/.

 3. Na spacer po Poznaniu z przewodnikiem. W programie Cmentarz i Krypta zasłużonych Wielkopolan. Wyjazd autobusem 68 o godz. 10,03 na przystanku przy Szkole.

Srebrne Róże dla aktywnych mieszkańców Podolan
Newsy

Prezydent wręcza Srebrną Różę budowniczym ul. Pajzderskiego na Podolanach27 marca 2014 rok w  Sali Białej Urzędu Miasta Poznania miałam okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu. Zgodnie z coroczną tradycją - Prezydent Miasta Poznania Pan Ryszard Grobelny - podsumował zeszłoroczną działalność Stowarzyszeń realizujących wspólnie z Miastem zadania infrastruktury komunalnej. Doceniając wielką rolę działających  inwestorów lokalnych przekazał wszystkim uczestnikom serdeczne podziękowania. Kilkunastu mieszkańców naszego miasta, którzy poświęcili wiele własnego czasu dla dobra współmieszkańców uhonorował Srebrnymi Różami w dowód wielkiego szacunku i wdzięczności za pomnażanie infrastruktury lokalnej, a jedną osobę Złotą Różą.

Miło nam poinformować, że wśród odznaczonych osób znaleźli się również mieszkańcy Podolan: pani Agnieszka Dwernicka-Piasecka oraz państwo Aurelia Tomasz Anders, którzy wspólnie poprowadzili budowę ulicy Pajzderskiego, a także Grażyna Dudzińska oraz moja skromna osoba za pracę w Zarządzie Osiedla Podolany, ukierunkowaną na powstawanie nowej infrastruktury osiedlowej. Dziękujemy za wyróżnienie i gratulujemy pozostałym osobom.
Równie ważnym momentem spotkania było symboliczne wręczenie dofinansowania dla stowarzyszeń, które zakwalifikowały się do realizacji swoich zadań w roku 2014. Wśród 21 Stowarzyszeń znalazły się aż cztery z Podolan: Stowarzyszenie Budowy ul. Marciniaka i Ledóchowskiej, ul. Raczyńskiego, ul. Koźmiana oraz ul. Karpińskiej. To ostatnie Stowarzyszenie, kierowane przez pana Jana Leszczyńskiego, już dzień po uroczystości rozstrzygnęło przetarg na realizację nawierzchni. Teraz już tylko patrzeć, jak zaczną się roboty, a potem powstanie godna pozazdroszczenia ulica. Ciągle mamy nadzieję, że pozostałe stowarzyszenia, które rozpoczęły sąsiedzkie rozmowy w zeszłym roku, doprowadzą swoje sprawy do pozytywnego rezultatu. Jak powiedział Pan Prezydent: wyliczono, że zaspokojenie wszystkich potrzeb mieszkańców w zakresie dróg, chodników, mediów wymagałoby w Poznaniu ok. 500 lat działań na podobnym poziomie jak dotychczas. Dlatego warto wziąć sprawy we własne ręce, porozumieć się z sąsiadami, zdobyć 75% dofinansowanie i po roku mieć zakończoną inwestycję. Dla dobra Miasta, sąsiadów i siebie. Elżbieta Sobkowiak
Dyżur radnych w dniu 8 kwietnia 2014 - zmiana godzin!
Newsy

Z powodu sesji wyjazdowej Rady Osiedla do Komisariatu Policji Jeżyce, zmianie uległy godziny dyżurowania w dniu 8 kwietnia 2014: dyżur odbędzie się od 16:30 do 17:30. Za utrudnienia przepraszamy!

POŻAR na ul. Zakopiańskiej
Newsy
W nocy 2 marca 2014 miało miejsce  tragiczne zdarzenie na ul. Zakopiańskiej. Wybuchł pożar w dawnej przychodni lekarza rodzinnego, która aktualnie służyła jako siedziba pielęgniarek środowiskowych dla naszego rejonu. Spaleniu uległo całe piętro wraz z poddaszem. Operacja gaszenia pożaru trwała do 6 rano i brało w niej udział kilka drużyn strażackich. Jeżeli doniesienia prasowe są zgodne z prawdę, zginęła jedna osoba. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia.   

Niestety miałam okazję uczestniczyć w tym przykrym zdarzeniu, razem z mężem zauważyliśmy ogień i zgłosiliśmy pożar na numer alarmowy 112. Na szczęście mieliśmy rozszczelnione okno i obudził nas dżwiek spadających dachówek. Widok był przerażający. Nasze obawy budziła również bliskość sąsiednich domów i drzew.

W związku z tym prosimy wszystkich mieszkańców o dokonanie przeglądu instalacji gazowych i kominowych pod kątem zagrożeń przeciwpożarowych. Warto pamiętać, że ładowarki czy laptopy pozostawione w gniazdkach bez kontroli są również potencjalnym zagrożeniem! Zmieńmy swoje nawyki, póki nie jest za późno!

E.Sobkowiak

Pożar przychodni na ul. Zakopiańskiej

Pożar przychodni na ul. Zakopiańskiej

INFORMACJE DLA MIESZKAŃCÓW ul. Strzeszyńskiej
Newsy

W związku z realizacją budowy ścieżki rowerowej wraz z chodnikiem i zielenią wzdłuż ul. Strzeszyńskiej przedstawiamy:

Osoby zainteresowane wykorzystaniem pasa drogowego na potrzeby parkingu wykonanego na własny koszt proszone są o złożenie odpowiedniego wniosku (wraz z rysunkiem) do Zarządu Dróg Miejskich w nieprzekraczalnym terminie do 4 marca 2014.

WYCIECZKI 7 i 22 marca 2014 - sekcja turystyczna KLUBU SENIORA
KLUB SENIORA

Klub Seniora "Uśmiechnij się" serdecznie zaprasza na:
- zwiedzanie Ostrowa Tumskiego z przewodnikiem w dniu 7 marca br. Zbiórka o godz. 10-tej na przystanku przy Szkole
- na zwiedzanie Muzeum Farmacji - 22 marca. Zbiórka przy Szkole - godz. 10 ta.

DNI OTWARTE W PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH NA PODOLANACH
Newsy

Placówki oświatowe na Osiedlu Podolany zapraszają rodziców z dziećmi na DNI OTWARTE:

 

PROGRAM KLUBU SENIORA - sekcja ARTYSTYCZNA - I poł. 2014r.
KLUB SENIORA

Program dla Klubu Seniora „Uśmiechaj się”

– sekcja artystyczna

– I półrocze 2014 r.

 • Noworoczne spotkanie sympatyków klubu – 10 styczeń.
 • Wieczór poetycki z podolańską pisarką Anną Staśkowiak - 17 styczeń.
 • Wykonanie prac z filcu – ozdoby okienne, serwetki na stoły i wielkanocne symbole upiększające świąteczne drzewko – styczeń i cały luty.
 • Zwiedzanie nowej i starej części Biblioteki Raczyńskich oraz wystawy obrazów Gustawa Klimta – 14 luty.
 • Malowanie na jedwabiu pod kierunkiem artystki Małgorzaty Zgoły – malujemy pejzaże i szale oraz chusty jedwabne – cały marzec. Zakończenie prac wernisażem w Galerii „2.piętro w Szkole Podstawowej nr 62 na Podolanach.
 • Prace artystyczne wykonane techniką decoupage – wielkie jajka wielkanocne - luty i marzec.
 • Podkoziołek w Klubie Seniora – spotkanie przy muzyce i degustacji własnych wyrobów kulinarnych – 4 marzec.
 • Malowanie obrazów akrylami na lnianych podobraziach i ich oprawianie, zakończone wernisażem w Galerii „2.piętro w Szkole Podstawowej nr 62 na Podolanach.
 • Wspólne wyjścia w marcu, kwietniu, maju i czerwcu do Teatru Muzycznego lub Teatru Wielkiego.
 • Zdobywanie aktywności fizycznej poprzez spacery z kijkami Nordic Walking po Podolanach, zawsze zakończone niespodzianką – cały maj.
 • Wycieczki rowerowe po Podolanach – cały maj.
 • Czynne uczestnictwo w otwarciu ścieżki rowerowej i chodnika wzdłuż ulicy Strzeszyńskiej i Biskupińskiej. Przejazd rowerami nad jezioro Strzeszyńskie zakończony piknikiem – 1 czerwiec.
 • Pomoc seniorów w I Podolańskiej Aukcji Obrazów malowanych przez wielkopolskich artystów na terenie Szkoły Podstawowej nr 62 – czerwiec .
 • Zabawa dla seniorów podsumowująca działalność klubu za I półrocze i powitanie lata – 18 czerwiec.
POSZUKIWANE WAŻKI z Parku Edukacji Przyrodniczej !!!
Parki i zieleńce

Z przykrością informujemy, iż nieznani sprawcy UKRADLI WSZYSTKIE WAŻKI zdobiące tablice edukacyjne w Parku Edukacji Przyrodniczej przy ul. Druskiennickiej! Ktokolwiek zauważy te ozdoby w czyimś ogrodzie, śmietniku, na złomowisku proszony jest o kontakt z nami. Wszystkie budki dla ptaków też niestety zostały doszczętnie zniszczone !!!

I tak wysiłek wielu osób poszedł na marne ... naprawdę szkoda, aż płakać się chce. A tak kiedyś było pięknie ...

PODSUMOWANIE ROKU 2013 - sekcja turystyczna
KLUB SENIORA

Zapraszamy do obejrzenia nowych zdjęć z wyjazdów sekcji turystycznej Klubu Seniora w roku 2013...

Dziękujemy Pani Jadwidze za fantastyczne prowadzenie sekcji!!!

Przesłaliśmy Państwu ulotki do skrzynek na listy...z życzeniami i zaproszeniami na koncerty

Wesołych Świąt!!!

W ostatnim czasie mogliście Państwo znaleźć ulotki Rady Osiedla w swoich skrzynkach na listy. Dla tych, którzy nie otrzymali lub przegapili nasze wiadomości załączamy ulotkę do pobrania tutaj...


Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu wspaniałych chwil!!!

11 grudnia 2013 wernisaż STiSK "To my, mieszkańcy Podolan"
GALERIA

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców w dniu 11 grudnia 2013 o godz. 15:30 do Galerii 2.piętro na wernisaż prac, które stworzyli mieszkańcy Podolan w ramach zajęć organizowanych przez STiSK. Gościem specjalnym będzie Piotr Kuźniak, który wprawi nas w świateczny nastrój kolędami w jego aranżacjach.

Szczegółowy plakat znajdziesz tutaj... Serdecznie zapraszamy!

Z okazji Dnia Seniora KONCERT poznańskiej kapeli ludowego "PO ZAGONACH" !!!
KLUB SENIORA

26 listopada 2013 kapela Po zagonach na PodolanachZ okazji Międzynarodowego dnia Seniora (nie tylko dla seniorów) oraz Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień odbył się koncert najpiękniejszej, bo polskiej, muzyki ludowej w wykonaniu poznańskiej kapeli "PO ZAGONACH" w Galerii 2.piętro w Szkole Podstawowej Nr 62 (ul. Druskienicka 32).

Cała publiczność otrzymała śpiewniki i wspólnie odśpiewano wspaniałe, polskie przyśpiewki ludowe! Było radośnie, swojsko i polsko :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu...


11 listopada 2013 Święto Narodowe
Newsy

11 listopada 2013 Święto Narodowe na PodolanachZwiązek Kombatantów i Byłych Więźniów R.P., Rada Osiedla Podolany, Poznańska Drużyna Harcerska FALCO oraz Hotel ILONN serdecznie zapraszają na uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości w dniu 11 listopada 2013. Uroczysta Msza Św. w kościele na Podolanach godz. 11,  przemarsz pod pomnik Szarych Szeregów oraz uroczystości przy pomniku, a następnie recital pieśni patriotycznych w wykonaniu Longina Skalca. Dodatkowo po uroczystościach będzie możliwość zwiedzania odnowionego Hotelu ILONN.

Pamiętajmy, że warto sie cieszyć z WOLNOŚCI!!! Serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW!


... Święto, święto ...i po święcie... W imieniu Rady Osiedla oraz Koła Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych R.P. bardzo dziękujemy przybyłym na uroczystości mieszkańcom. Dziekujemy p. Longinowi za przepiękny koncert, goście wyszli z sali rozśpiewani i zadowoleni, zaś hotelowi ILONN składamy serdeczne podziękowania za gościnność. E. Sobkowiak 

KRONIKA MIASTA POZNANIA Strzeszyn-Podolany-Kiekrz

Pragniemy poinformować, iż najbliższy numer Kroniki Miasta Poznania jest poświęcony m.in. Podolanom. Promocje książki Wydawnictwa Miejskiego odbędą się

 • 18 października (piątek), godz. 18, aula Zespołu Szkół nr 9, ul. Hezjoda 15
 • 25 października (piątek), godz. 18, Zespół Szkół Specjalnych nr 109, ul. Sanatoryjna  

Nasz Przewodniczący Piotr Zubielik oraz Pani Redaktor Grażyna Wrońska brali udział w przygotowaniu tego numeru Kroniki. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj.

PODOLANY bardziej wolne od ciężarówek
Newsy
Podolany - Mapa zakazu wjazdu ciężarówek
Z pewnością uważni kierowcy i rowerzyści zauważyli nowe znaki na naszym Osiedlu – zakazy wjazdu ciężarówek. Dziękujemy Zarządowi Dróg Miejskich, że przychylił się do naszych wniosków i wspólnie udało się wprowadzić ograniczenia wjazdu ciężarówek na podolańskie drogi.  I tak: zakaz wjazdu ciężarówek powyżej 10 t obowiązuje na znacznym odcinku ul. Strzeszyńskiej: od ronda Druskienicka/Omańskowskiej,aż do ulicy Biskupińskiej (łącznie z ulicą Ledóchowską, gdzie często zapędzały się ciężarówki do dużej firmy przemysłowej). Natomiast zakaz wjazdu wszystkich ciężarówek obowiązuje także na ul. Druskienickiej od skrzyżowania z ul. Jasielską do ul. Strzeszyńskiej (a więc w szczególnie niebezpiecznym rejonie szkoły). To samo dotyczy większości małych osiedlowych uliczek, za wyjątkiem części Podolany E, która ze względu na swój przemysłowy charakter nie mogła zostać objęta całkowitym zakazem. I tak: zakaz wjazdu ciężarówek powyżej 10 t obowiązuje na znacznym odcinku ul. Strzeszyńskiej: od ronda Druskienicka/Omańskowskiej,aż do ulicy Biskupińskiej (łącznie z ulicą Ledóchowską, gdzie często zapędzały się ciężarówki do dużej firmy przemysłowej). Natomiast zakaz wjazdu wszystkich ciężarówek obowiązuje także na ul. Druskienickiej od skrzyżowania z ul. Jasielską do ul. Strzeszyńskiej (a więc w szczególnie niebezpiecznym rejonie szkoły). To samo dotyczy większości małych osiedlowych uliczek, za wyjątkiem części Podolany E, która ze względu na swój przemysłowy charakter nie mogła zostać objęta całkowitym zakazem. Czytaj więcej...
PARK EDUKACJI PRZYRODNICZEJ im. prof. BERGERA - zapraszamy na otwarcie 14 października 2013
Parki i zieleńce

Park Edukacji Przyrodniczej im. prof. BergeraZapraszamy na uroczyste otwarcie Parku Edukacji Przyrodniczej im. prof. Leszka Bergera wybudowanego z funduszy Rady Osiedla Podolany oraz dotacji zdobytej przez nas w konkursie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W roku 2013 zrealizowaliśmy etap pierwszy inwestycji obejmujący ścieżkę żwirową w części północnej zbiornika, wiatę dydaktyczną, zegar słoneczny, tablice dydaktyczne (m.in.: "ptasie mieszkania", "ptasie radio", "nietoperze", "żaby", "ważki").

Park Edukacji Przyrodniczej im. prof. BergeraW dniu 14 października, zwyczajowo zwanym Dniem Nauczyciela, wraz z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej Nr 62 planujemy uroczyste otwarcie Parku. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców o godz. 11. Swoją obecność potwierdziła rodzina prof. Bergera.

Ulica Pajzderskiego OTWARTA !!! 21 września 2013
Newsy

Obrazy newsów: pazderskiego.jpgW ogromną radością informujemy, iż na ulicy Pajzderskiego pojawiła się nawierzchnia i chodniki !!! A wszystko to dzięki staraniom mieszkańców tej ulicy, którzy wzięli sprawy we własne ręce, załozyli Stowarzyszenie Budowy Ulicy i zdobyli dofinansowanie z Urzędu Miasta. 21 września odbyło sie uroczyste otwarcie ulicy, obecni byli przedstawiciele władz miejskich oraz uśmiechnięci mieszkańcy. Po części oficjalnej odbyła się biesiada przygotowana przez RO w ramach akcji "Święto Ulicy".

Rada Osiedla pragnie szczególnie podziękować p. Agnieszce Dwernickiej-Piaseckiej oraz państwu Anders - Aurelii i Tomaszowi za niesamowite zaangażowanie w ten projekt i poprowadzenie wszystkich spraw od początku do końca. Gratulujemy siły, pozytywnej energii i DZIĘKUJEMY !!! Szkoda tylko, że nie wszyscy solidarnie wspierali działania Stowarzyszenia... Dziękujemy również pracownikom ZDM za wykonanie chodnika łączącego ul. Pajzderskiego z ul. Strzeszyńską oraz utwardzenie dojazdu w ul. Raczyńskiego z budżetu Rady Osiedla. Tym sposobem kolejny "fyrtel" osiedla został całkowicie ucywilizowany i zyskał nowe oblicze. Gorąco zachęcamy do takiej formy działania!

Więcej zdjęć można znaleźć tutaj...

KRWIODAWCY na PODOLANACH
KRWIODAWCY

Z pewną nieśmiałością w roku 2007 organizowałam pierwszą akcję krwiodawstwa na Podolanach... jeszcze wtedy nie było nowoczesnych autobusów, a ekipa do pobierania krwi miała swoją bazę na salkach parafialnych. Z każdym rokiem coraz więcej osób bierze udział w akcji i chwała im za to !!! Nie ma lepszego sposobu na pomoc drugiemu człowiekowi. Poniżej przedstawiamy krótką statystykę przez te wszystkie lata.

rok

zglosilo się
osób

mogło oddać
krew

ilość oddana
(litry krwi)

Kiedy i gdzie ?

2007

50

39

16,38

Festyn, na salkach

2008

35

29

13,05

sobota przed Festynem, autobus

2009

53

47

21,15

Festyn,  autobus

2010

53

35

15,75

Festyn, autobus

2011

48

36

16,2

Festyn, autobus

2012

26

19

8,55

Święto Hubertus, autobus

2013

50

37

16,65

Festyn, autobus

 RAZEM:

315

242

107,734

 

Elżbieta Sobkowiak

Plan na tereny przy ul. Karpińskiej
Newsy

W związku z planami sprzedaży przez Miasto Poznań terenów za Pomnikiem Poznańskich Harcerzy przy ul. Karpińskiej, Rada Osiedla wystąpiła z wnioskiem o przejęcie tego terenu pod park-miejsce rekreacji dla mieszkańców, ze szczególnym uwzględnieniem godnego otoczenia dla Pomnika Harcerzy. Aktualnie nasz wniosek poparło Koło Kombatantów Jeżyce, Związek Harcerstwa Polskiego, Stowarzyszenie na Rzecz Budowy Ulicy Karpińskiej, Stowarzyszenie Na Rzecz Budowy Ulicy Marciniaka/Ledóchowskiej, Stowarzyszenie Zielone Podolany oraz ponad 200 mieszkańców, którzy złożyli swoje podpisy pod petycją w tej sprawie. A co Ty o tym sądzisz?

SEKCJA TURYSTYCZNA - PLAN NA 2013 r.
KLUB SENIORA

Plan wycieczek Klubu Seniora - sezon 2013/2014

06.09.2013 g.10:00 Spotkanie przy kawie SP62, sala nr 8
13.09.2013 g.10:15 Ogród Dendrologiczny przystanek "60" przy Samie
17.09.2013 g.8:15 Inowrocław, Markowice - autobusem przy SP62
20.09.2013 g.10:00 Kiekrz przystanek "46" Kosowska/Strzeszyńska
27.09.2013 g.10:00 Kampus-Morasko przystanek przy "Kombinacie"
04.10.2013 g.10:00 Spotkanie przy kawie SP62, sala nr 8
12.10.2013 g.10:30 Muzeum Instrumentów Muzycznych przy SP62
25.10.2013 g.10:30 makieta Dawnego Poznania  
08.11.2013 g.10:00 Cytadela  
15.11.2013 g.10:00 Spotkanie przy kawie SP62, sala nr 8
22.11.2013 g.8:00 pociągiem do Szamotuł przy SP62
29.11.2013 g.10:15 jesienny spacer po Parku Sołackim przy Samie
06.11.2013 g.10:00 zwiedzamy Poznań autokarem przy Zamku
13.12.2013 g.10:00 Muzeum Farmacji przy SP62
03.01.2013 g.10:00 Spotkanie przy kawie SP62, sala nr 8


Serdecznie zapraszamy !!! Nie siedź w domu, przyjdź do nas !!!
Kontakt i zapisy: tel. 507575296

FESTYN OSIEDLOWO-PARAFIALNY 2 września 2012 ! ZAPRASZAMY !
Newsy

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW PODOLAN I STRZESZYNA ORAZ SYMPATYKÓW OSIEDLA PODOLANY NA OSIEDLOWO-PARAFIALNĄ BIESIADĘ RODZIN w niedzielę 1 września 2013. 

W programie m.in. liczne konkursy z nagrodami, VI AKCJA KRWIODAWSTWA, V Podolański Konkurs Biegaczy i Rolkarzy, koncerty i biesiadowanie !

GWIAZDY WIECZORU: NATALIA NIEMEN i PIOTR KUŹNIAK !!! 

 ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PLAKAT FESTYNU 2013 ...

 REGULAMIN oraz ZGŁOSZENIE UDZIAŁU W KONKURSIE BIEGACZY i ROLKARZY... pobierz tutaj.

WIADOMOŚĆ Z OSTATNIEJ CHWILI: Niestety nie będzie biegu na 5 km, a konkurs dla biegaczy przenosimy na teren kościoła !!! Przepraszamy rolkarzy, lecz ich konkurencje nie odbędą się (brak właściwego podłoża przy kościele)!  Serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH BIEGACZY, W KAŻDYM WIEKU na BIEG WOKÓŁ KOŚCIOŁA!  Zabawa będzie równie dobra, natomiast nie otrzymaliśmy zgody Policji na biegi uliczne. Za zmianę serdecznie przepraszamy !!!

JEDNODNIOWA WYCIECZKA DO ZIELONEJ GÓRY I KLĘPSKA
KLUB SENIORA

Nudzisz się w te wakacje? Zobaczyłbyś coś ciekawego w miłym towarzystwiie?

Klub Seniora zaprasza na jednodniową wycieczkę do Zielonej Góry i Klępska w dniu 10 sierpnia 2013.
Koszt 75,- zł. z obiadem. Wyjazd o godz. 7,30 sprzed Szkoły nr 62.
Zgłoszenia telefoniczne: 507575296.

Serdecznie zapraszamy !

ULOTKI W NASZYCH SKRZYNKACH !
Newsy

W ostatnich dniach czerwca, staraniem Zarządu Osiedla, do każdej skrzynki na naszym Osiedlu została wrzucona ulotka zawierająca sprawozdanie Rady Osiedla Podolany za rok 2012 oraz najważniejsze sprawy, którymi zajmujemy się w roku bieżącym (pobierz). Dodatkowo przy nieutwardzonych ulicach osiedlowych została wrzucona ulotka opisująca podstawowe kroki w celu założenia Stowarzyszenia Budowy Ulicy lub innej brakującej infrastruktury, wspaniale przygotowana przez Przew. Stowarzyszenia Budowy Ulicy Kudowskiej p.Nasravi (pobierz).

Zachęcamy również do pobrania folderu przygotowanego przez druha Ryszarda Olejniczaka, obrazującego rozwój historii harcerstwa na Podolanach i Jeżycach (pobierz).

6 LIPCA 2013 c.d. WYCIECZKI !!! SZLAK KOŚCIOŁÓW DREWNIANYCH wokół Puszczy Zielonka
KLUB SENIORA

Zapraszamy wszystkich chętnych na II część wycieczki 6 lipca 2013r. szlakiem kościółków drewnianych wokół Puszczy Zielonka ! Cena 70 zł, zbiórka 6 lipca 2013 o godz. 7:30 przy Szkole Podstawowej Nr 62, pieniądze płatne w autobusie. Szczegóły tutaj. Osoby zainteresowane proszę o kontakt z p.Jadwigą tel. 507575296.

Zapraszamy !!!

KIERMASZ ROZMAITOŚCI - sobota 22/06/2012 g.11-15. W programie animacje dla dzieci !!!
Newsy

22 czerwca 2013 w sobotę zapraszamy na

RODZINNY KIERMASZ ROZMAITOŚCI

Miejsce: boisko przy Szkole Podstawowej nr 62, ul. Druskiennicka 32 (Podolany). W razie niepogody przenosimy się do budynku szkoły.

Zachęcamy dzieci i dorosłych do aktywnego udziału w sprzedaży lub wymianie: odzieży, zabawek, sprzętu sportowego, gier, książek, sprzętu AGD, wyrobów artystycznych, PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH oraz innych przedmiotów. Odkurzamy szafy, strychy i piwnice w miłej sąsiedzkiej atmosferze. W programie kiermaszu m.in.: wynajęcie stoiska targowego – dzieci bezpłatnie, wynajęcie stoiska targowego: dorośli 5zł, konkurs na najbardziej pomysłowe stoisko. Program animacji dla dzieci: wiosenne malowanie twarzy, pokazy balonowe, konkursy plastyczne z nagrodami. Gwarantujemy miłą rodzinno-sąsiedzką atmosferę!!! Nie może Was zabraknąć !!! Program animacji dla dzieci nieodpłatnie przygotowała firma Animacje dla dzieci Poznań, ul. Pajzderskiego 30.

Czytaj szczegółowy plakat.

SPOTKANIE W SPRAWIE NOWYCH PRZEPISÓW "ŚMIECIOWYCH"
Newsy

RADA OSIEDLA PODOLANY SERDECZNIE ZAPRASZA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW NA SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM ZWIĄZKU MIĘDZYGMINNEGO GOSPODARKA ODPADAMI AGLOMERACJI POZNAŃSKIEJ w dniu 9 maja 2013r. o godz. 18 w Szkole Podstawowej Nr 62 (ul. Druskiennicka 32).

Celem spotkania będzie przedstawienie planów Miasta związanych z wprowadzaniem nowych przepisów dotyczących gospodarki odpadami w Poznaniu oraz odpowiedź na wiele pytań nurtujących mieszkańców i Radę Osiedla w tych kwestiach. 

UUWAGA !!! DEKLARACJE można pobrać u Pań sprzątaczek w Szkole Podstawowej Nr 62 lub na stronie www.goap.org.pl.

Stowarzyszenie Odbudowy Biblioteki Podolańskiej - Walne Zebranie 09.04.2013
Biblioteka

Uprzejmie informujemy, że Walne Zebranie Stowarzyszenia Odbudowy Biblioteki Podolańskiej odbędzie się 9 kwietnia 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 62 w Poznaniu przy  ul. Druskienickiej o godz. 17.00.

W programie:

            1. Wybory władz Stowarzyszenia (Przewodniczącego, Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego),

            2. Spotkanie z p. Wojciechem Spaleniakiem – dyrektorem Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, na którym zostaną omówione sprawy organizacyjne związane z odbudową Biblioteki Podolańskiej.

 Serdecznie zapraszamy. Komitet Organizacyjny

Co robić, gdy ktoś łamie przepisy ruchu drogowego na Osiedlu?
Newsy

Często widzimy wokół siebie nieprawidłowe zachowania kierowców: parkowanie na chodniku lub skrzyżowaniu utrudniające widoczność, wjeżdżanie pod zakaz wjazdu. Hitem ostatnich dni były duże ciężarówki jadące ulicą Omańkowskiej. Wkurza nas to, ale niewiele więcej z tym robimy. Mamy dla Was rozwiązanie !

W przypadku łamania przepisów ruchu drogowego na Osiedlu Podolany prosimy o:

 • wykonanie zdjęć zdarzenia (wraz z otoczeniem), na których będzie widać numer rejestracyjny pojazdu oraz kontekst (np. znak drogowy, który został zignorowany)
 • dokładny opis zdarzenia (data, godzina, miejsce, zarzut)
 • przesłanie ww. materiałów na adres mailowy: wrd@poznan.policja.gov.pl
 • Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji obiecał przeanalizować każdy taki wniosek.

Musimy sami zadbać o nasze otoczenie, nikt tego nie zrobi za nas!

Polityka plików cookies
Newsy

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszych witryn czuli się bezpiecznie. Poniżej przedstawiamy fragment naszej Polityki prywatności odnoszący się do tzw. plików Cookies. Dotyczy ona wszystkich witryn firmy TEL-STER Sp. z o.o. 

Szanowny Użytkowniku!

Kiedy wchodzisz na strony naszych witryn, na dysku Twojego komputera mogą być zapisywane tzw. ciasteczka (ang. cookies), czyli niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez nasz serwer albo serwisy, do których odwołujemy się w naszych witrynach, np. pokazując multimedia.
Ciasteczka i podobne technologie używane są w witrynach internetowych przede wszystkim ze względu na wygodę użytkowników, m.in po to, by jak najlepiej dostosować treści i funkcje witryny do ich potrzeb i oczekiwań, a także w celach statystycznych.
Pliki ciasteczek wysyłamy wyjątkowo. Służą one tworzeniu statystyk, które pomagają dostosować zawartość stron do oczekiwań użytkowników, zapamiętaniu preferowanego wyglądu stron, np. ustawionego rozmiaru czcionki, odnotowaniu faktu głosowania w prowadzonych ankietach albo wykonaniu przez użytkownika kilkuetapowych czynności (np. dodania artykułu, dokonania zakupu w naszym sklepie internetowym). Korzystamy również z ciasteczek służących dopasowaniu wyświetlanych reklam do zainteresowań odwiedzających witryny.
Zapisywanych na Twoim komputerze informacji wysyłanych z naszego serwera nigdzie nie gromadzimy i w żaden sposób nie przetwarzamy.
Każdy użytkownik może zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w używanej przez siebie przeglądarce, w tym zupełnie wyłączyć możliwość ich zapisywania. Jeśli nie wyłączysz możliwości zapisywania ciasteczek pochodzących z naszych witryn, oznacza to Twoją zgodę na ich zapisywanie i przechowywanie w komputerze.
Jeżeli zdecydujesz się na odrzucenie wszystkich ciasteczek, nie będzie możliwe korzystanie z niektórych treści treści i usług udostępnianych w naszych witrynach, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie ciasteczek nie powoduje natomiast braku możliwości przeglądania stron w naszych witrynach.
Jak wyłączyć ciasteczka?

Każdy użytkownik Internetu może dostosować poziom ochrony przed ciasteczkami do swoich preferencji, w tym całkowicie zablokować możliwość pozostawiania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje, np. zalogowanie się do witryny.

Informacje na temat ustawień dotyczących ciasteczek w poszczególnych przegladarkach dostępne są w internecie.
Jeśli korzystasz z urządzenia przenośnego (telefon, smartfon, tablet), zapoznaj się z opcjami dotyczącymi ochrony prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia.

KLUB SENIORA - Sekcja Turystyczna zaprasza na wycieczki
KLUB SENIORA

Sekcja turystyczna Podolańskiego Klubu Seniora “Uśmiechaj się” serdecznie zaprasza Seniorki i Seniorów w każdym wieku na wspólne wycieczki, zgodnie z poniższym planem.
Warto wyjść z domu, na nowo odkrywać ciekawe miejsca i spotykać ludzi !

 Data                  T r a s a Godz.  Miejsce spotkania
11.01.13 Szkoła 62 - omówienie programu na 2013 r. 10.oo pokój nr 8
19.01.13 Muzeum Etnograficzne, Kościół Bernardyń.  10.oo Strzeszyńska-szkoła 62
22.01.13 "Nasz Klub" - pokaz filmu o Brandenburgii 15.oo Strzeszyńska-szkoła 62
 8.02.13 spotkanie przy kawie 10.oo Strzeszyńska-szkoła 62
15.02.13 Ratusz - Stary Rynek 11.oo Strzeszyńska-szkoła 62
23.02.13 wycieczka autokarowa do Kalisza, Rusowa  8.oo Plac Mickiewicza
 1.03.13 Zamek - z przewodnikiem 10.oo Strzeszyńska-szkoła 62
15.03.13 spotkanie przy kawie 10.oo Strzeszyńska-szkoła 62
22.03.13 Strzeszynek - powitanie wiosny 10.oo Zakopiańska przy Samie
 9.04.13 autokarem do Drezdenka i Dobiegniewa 08.oo Plac Mickiewicza
19.04.13 Muzeum Farmacji 10.oo Strzeszyńska-szkoła 62
26.04.13 Kiekrz /z kijkami/ 10.15 Zakopiańska przy Samie
11.05.13 drewniane kościółki Puszczy Zielonka -aut.  7.3o Strzeszyńska-szkoła 62
17.05.13 spotkanie przy kawie 10.oo Strzeszyńska-szkoła 62
27.05.13 A u s t r i a  /6 dni - autokarem/  7.oo Plac Mickiewicza
 8.06.13 Nowe ZOO - Malta 10.oo Strzeszyńska-szkoła 62
14.06.13 Zamek i arboetum w Kórniku  9.oo Strzeszyńska-szkoła 62
21.06.13 Park Dendrologiczny 10.oo Strzeszyńska-szkoła 62
28.06.oo Pracownia Kazimiery Iłłakowiczówny 13.3o Strzeszyńska-szkoła 62

Pozdrawiam Jadwiga Ratajczak

14 grudnia 2012 - świąteczne spotkanie z mieszkańcami
Newsy

Rada Osiedla Podolany serdecznie zaprasza mieszkańców i sympatyków Osiedla Podolany na coroczne spotkanie świąteczno-noworoczne w dniu 14 grudnia 2012 w świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 62 godz. 18.

W programie m.in. sprawozdanie Zarządu za rok 2012, składanie życzeń, a dla dzieci wizyta Gwiazdora ze Śnieżynką. Zapraszamy !

12 grudnia 2012 - spotkanie z książką "Rowerem i pieszo przez czarny ląd"
Newsy

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z niezwykłą książką "Rowerem i pieszo przez czarny ląd" listy z podróży afrykańskiej z lat 1931-1936 Kazimierza Nowaka, poznaniaka.

Spotkanie poprowadzi Łukasz Wierzbicki, który zebrał, opracował i wstępem opatrzył ww książkę.
Opowie też o swoich podróżach i swojej twórczości.
Spotkanie odbędzie się 12.12.2012 roku (środa) o godzinie 17:00 w bibliotece na Podolanach, ul. Druskiennicka 32. Proszę o zaproszenie innych mieszkańców, dorosłych i dzieci.
3 grudnia 2012 zapraszamy Seniorów na warsztaty !
KLUB SENIORA

Klub Seniora i Zarząd Osiedla Podolany zapraszają Państwa na konferencję pt.:

"Kompleksowy program edukacji zdrowotnej i aktywizacji społecznej"
czyli na praktyczne szkolenie z prawidłowej techniki marszu z kijkami Nordic Walking oraz na promocję aktywności społecznej seniorów.
Spotkanie odbędzie się 3 grudnia 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 62, ulica Druskienicka 32 od 16:00 do 20:00.
6 grudnia 2012- zaproszenie na WYSTAWĘ "TO MY DZIECI Z PODOLAN"
GALERIA

STiSK oraz Autorzy prac zapraszają na:

Wernisaż i WYSTĘP DZIECI ze Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 1  w Poznaniu

6 GRUDNIA  godz. 17. Wystawa trwa do 30 MARCA 2013. 

Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej Ulicznej w SP62
Newsy

W związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Świata Piłki Nożnej Ulicznej, które w 2013 roku odbędą się w Poznaniu, 22 października na boisku przy Szkole Podstawowej nr 62 zostały przeprowadzone Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej Ulicznej. Zawody te zostały objęte patronatem Prezydenta Miasta Poznania. Celem imprezy było propagowanie wśród uczniów stosunkowo młodej dyscypliny sportu oraz zapoznanie dzieci ze specyficznymi przepisami gry w piłkę nożną uliczną. W rozgrywkach uczestniczyło blisko 70 uczniów z siedmiu poznańskich szkół. Rozegrano 16 meczów, które dostarczyły wielu emocji. Bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z SP 62, gospodarze zawodów wygrali wszystkie swoje mecze, strzelając średnio dziesięć bramek w meczu.

Klasyfikacja końcowa: 1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 62, 2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 84, 3 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 17, 4 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1, 5 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 66, 6 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 27, 7 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 29, 

Bogatym jest ten, kto posiada wiele; bogatym jest ten, kto mało potrzebuje; najbogatszym -  kto dużo daje.

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim którzy wsparli naszą inicjatywę. W szczególności dziękujemy Prezydentowi Miasta za objęcie turnieju swoim patronatem, a także Radzie Osiedla Podolany za ufundowanie pucharów, medali oraz słodyczy dla każdego uczestnika zawodów. Jesteśmy wdzięczni za Państwa życzliwość i finansowe wsparcie.

                                                                                                       Z poważaniem: Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 62

DZIĘKUJEMY KRWIODAWCOM ZA ODDANĄ KREW !!!
Newsy

Serdecznie dziękujemy Krwiodawcom, którzy odpowiedzieli na nasz apel i zgłosili się do autobusu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaparkowanym pod Probostwem w słoneczne, sobotnie [przedpołudnie 20 października 2012 !

Zgłosiło się 26 Krwiodawców, a 19 z nich - bez przeciwwskazań lekarskich- mogło oddać krew ! Dziękujemy.

Rada Osiedla Podolany uhonorowała Krwiodawców skromnymi, ale mamy nadzieję sympatycznymi nagrodami podczas obchodów Hubertusa 21 października 2012.

STiSK zaprasza na WARSZTATY FOTO -listopad 2012
GALERIA

Uprzejmie informuję, że istnieje możliwość zorganizowania   na  Uniwersytecie Artystycznym  w Poznaniu,  w ramach fundacji UA, 3. dniowych warsztatów fotograficznych „ JA ZROBIĆ LEPSZE ZDJĘCIE”. Jest to w zasadzie propozycja dla osób 50+, ale mogą w niej brać udział osoby poniżej 50 r.ż, oraz młodzież. Termin warsztatów:  26-28 listopada 2012 ( poniedziałek, wtorek i środa), godziny 18,00-21,o00. Cena: 100 zł. Program: www.warsztaty.uap.edu.pl

Jednorazowo w warsztatach może uczestniczyć  8 – 10 osób. Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach,  proszę o zgłoszenie  swego nazwiska wyłącznie mailem: biuro@stisk.pl w terminie do dnia  4 listopada włącznie . Po tym terminie zgłoszenia będzie można dokonać  indywidualnie, ale już bezpośrednio w Biurze Fundacji, ul. Wolnica 9 ( budynek E UAP, vis a vis Pl. Wielkopolskiego) lub  tel 61/ 856 04 30 wew 22. 

NAJBLIŻSZE IMPREZY OSIEDLOWE
Newsy

Zapraszamy na najbliższe wydarzenia osiedlowe na Podolanach:

20 październik 2012 g.9-14

VI Podolańska Akcja Krwiodawstwa, ul. Kartuska 33

21 październik 2012 g.12:30-15:30

Obchody Święta Hubertusa na Podolanach, ul. Kartuska 33m.in. Msza Św. polowa, pokaz ratownictwa, Kapela Zamku Rydzyńskiego, FANTASTYCZNE ANIMACJE DLA DZIECIAKÓW

27 października 2012, g.12-15

Otwarcie ulicy Kudowskiej wybudowanej staraniem mieszkańców

11 listopada 2012

Uroczyste obchody Święta Niepodległości

14 grudnia 2012, g.18, SP62

Spotkanie opłatkowe wszystkich mieszkańców z Radą Osiedla Podolany


BUDŻET OBYWATELSKI - ZWYCIĘSTWO !
Newsy

DZIĘKI WASZEMU POPARCIU WYGRALIŚMY !!!

RAZEM OSIĄGNĘLIŚMY TAK WIELE ! DZIĘKUJEMY ZA KAŻDY ODDANY GŁOS !!! TO NAPRAWDĘ WIELKA SPRAWA !!!

Gratulujemy pozostałym zwycięskim projektom !

Dziękujemy Radzie Osiedla Strzeszyn za wspaniałą współpracę, Dyrekcjom Szkół i Przedszkoli, Proboszczom obu Parafii i każdej osobie, która głosowała na nasz wspólny projekt.

Oto ostateczne wyniki głosowania:

W trwającym od 29 września do 10 października głosowaniu nad propozycjami projektów i zadań do budżetu na rok 2013 oddanych zostało 20 238 głosów. W tym 19 260 głosów ważnych oraz 978 nieważanych (z przyczyn: brak lub błędny nr pesel, brak imienia i nazwiska, wiek poniżej 18 lat, niefigurowanie w spisie rejestru wyborców, więcej niż 5 zaznaczonych odpowiedzi, brak zaznaczonej jakiejkolwiek odpowiedzi itp.)

Z czego:

45% wpłynęło przez internet,

30,5% zostało zebranych przez ankieterów w punktach konsultacyjnych,

24,5% kart do głosowania wpłynęło do punktów informacyjnych w budynkach Urędu Miasta Poznania.

 

I. Rozbudowa Hospicjum Pallium - 7516 głosów (39,02%)

II. Wartostrada - poznański ciąg pieszo-rowerowy nad Wartą - 5800 głosów (30,11%)

III. Ośrodek krótkiego pobytu dla osób niepełnosprawnych - 5345 głosów (27,75%)

IV. Droga rowerowa od ulicy Juraszów poprzez ul. Strzeszyńską, Biskupińską, Krajanecką do Strzeszynka - 4179 głosów (21,69%)

V. Rodzinny plac zabaw na Malcie - 4105 głosów (21,31%)

VI. Stworzenie wysokiej jakości szaletów w centralnych punktach miasta - 4057 głosów (21,06%)

VII."Tu się wszystko zaczęło" - ekspozycja i prezentacja świadectw początków państwowości polskiej na Ostrowie Tumskim w Poznaniu - 3959 głosów (20,55%)

VIII. "Żeby inne miasta zieleniały z zazdrości" - projekt partnerstwa na rzecz nowych nasadzeń w centrum miasta - 3553 głosy (18,44%)

IX. Ścieżki biegowe i nordic walking dla mieszkańców Poznania (tereny wokół Jeziora Maltańskiego, Łęgi Dębińskie, Cytadela, koryto Warty (zachodnie), koryto Warty (wschodnie)) - 3226 głosów (16,74%)

X. Budowa mieszkań socjalnych - 2744 głosy (14,24%)

XI. Dostosowanie dwóch mieszkań komunalnych dla osób niepełnosprawnych - projekt pilotażowy - 2441 głosów (12,67%)

XII. Odbudowa Ośrodka Harcerskiego Hufca Poznań nad Maltą - 2233 głosy (11,59%)

XIII. Ławki na placu Wolności - 2174 głosy (11,28%)

XIV. Utworzenie parku ze ścieżką rekreacyjno-dydaktyczną po forcie IVa i lewobrzeżnej części użytku ekologicznego Wilczy Młyn - 1920 głosy (9,96%)

XV.Muzeum Enigmy w Poznaniu - stała ekspozycja w CK Zamek - 1843 głosy  (9,56%)

XVI. Ścieżka zdrowia w Lasku Marcelińskim - bezpieczne bieganie bliżej natury - 1717 głosów (8,91%)

XVII. Poznań - NaprawmyTo! - monitorowanie stanu przestrzeni publicznej na platformie internetowej - 1324 głosy (6,87%)

XVIII. Ulice dla wszystkich - projekt weekendowego zamykania ulic dla ruchu samochodowego - 1312 głosów (6,81%)

XIX. Masowy spływ kajakowy nad Wartą - 1065 głosów (5,52%)

XX. Budowa skateparku na Winiarach - 1048 głosów (5,44%)

Teraz już tylko radni miejscy muszą podjąć ostateczną decyzję o realizacji. Mamy nadzieję, że nie zawiodą.

Zajęcia plastyczne dla dorosłych !
GALERIA

Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury informuje, że planuje rozpocząć w miesiącu październiku 2012 r. zajęcia plastyczne dla grupy osób dorosłych oraz seniorów.   

ZAPRASZAM ZAINTERESOWANE OSOBY ORAZ SENIORÓW z Klubu Seniorów ROP do nauki podstaw rysunku i malarstwa lub udoskonalenia warsztatu plastycznego oraz  atrakcyjnego spędzania wolnego czasu.

 Zajęcia odbywać się będą w każdą środę miesiąca ,  i trwać będą jednorazowo 3 godziny lekcyjne tj.  od godz. 16-18,15. Odpłatność wynosić będzie 70 zł   za miesiąc zajęć, które rozpoczną się , jeżeli zgłosi się minimum 6 osób. Odpłatność nie obejmuje materiałów i narzędzi.

W programie rysunek i malarstwo: pastele, oleje i akryle oraz inne techniki wg zainteresowań grupy.

Do ustalenia pozostaje miejsce prowadzenia zajęć, albo pracownia STiSK- sala 120 lub sala  8 tj Klub Seniora ROP. Zapisy @ do dnia 3 października włącznie. Pierwsze zajęcia odbędą się 10 października 2012 r.

 Prowadzące zajęcia : art.plastyk Bożena Fibik-Beim zamiennie z art. plastyk mgr Małgorzatą Zgoła.  Kontakt: 607 997 613 lub biuro@stisk.pl  lub bozena@fibik-beim.eu

BUDŻET OBYWATELSKI 2013 - nasza ścieżka rowerowa ma szansę na realizację !!!!!
Newsy

 

Budowa ścieżki rowerowej prowadzącej ze Starego Miasta i Jeżyc przez Osiedla Podolany i Strzeszyn na tereny rekreacyjne w Strzeszynku jest możliwa już w przyszłym roku ! Zadanie znalazło się w Poznańskim Budżecie Obywatelskim na rok 2013, ale nie wygramy tej szansy bez CIEBIE !!!!

Pobierz kartę do głosowania tutaj, wypełnij i wyślij na adres: budzet2013@um.poznan.pl

 

Pokażmy całemu Miastu, że Podolany i Strzeszyn potrafią się zmobilizować w słusznej sprawie, że jesteśmy jedną wielką Rodziną.. osiedlową, parafialną, szkolną, przedszkolną, senioralną i każdą inną! Dość już zaniedbywania naszych Osiedli kosztem Centrum Miasta Poznania. My też jesteśmy Poznaniakami, płacimy podatki i chcemy bezpiecznej drogi rowerowej do szkół dla naszych dzieci ! Chcemy rekreacyjnie podążać w stronę Jeziora Strzeszyńskiego rowerami, bez strachu o śmigające w pobliżu samochody !

Pomóżmy sobie wzajemnie! Nie wyrzucaj tej ulotki - od razu działaj !

Fragment ścieżki, który zaczęliśmy budować przy szkole na Podolanach jest zwiastunem całej inwestycji, ale z budżetów rad osiedli budować będziemy całą ścieżkę latami ! A przecież ma ona służyć całemu miastu, nie tylko nam. Sprawiedliwe i uczciwe będzie finansowanie jej z budżetu ogólnomiejskiego. I możemy tego wspólnie dokonać !

Młodzieży ! Posadźcie rodziców i dziadków przy komputerze, pomóżcie wypełnić kupon lub wypełnijcie za nich i wyślijcie go ! Każdy członek rodziny musi wysłać osobny kupon! Z każdej rodziny powinno ich być tyle, ile pełnoletnich osób !

Wystarczy zagłosować w niebieskich punktach lub wysłać maila z wypełnionym formularzem ankiety na adres: budzet2013@um.poznan.pl. Czasu jest naprawdę niewiele…

Więcej szczegółów znajdziecie na naszych stronach internetowych: www.ropodolany.pl, www.rostrzeszyn.pl, tam znajdziecie wszelką dostępną pomoc.

Kolejny KIERMASZ ROZMAITOŚCI - 22 września 2012 !
Newsy

Zapraszamy w sobotę 22 września 2012 w godz. 12-15 na boisko Szkoły Podstawowej Nr 62 na KIERMASZ ROZMAITOŚCI !!!

Zachęcamy dzieci i dorosłych do aktywnego udziału w sprzedaży lub wymianie: odzieży, zabawek, sprzętu sportowego, gier, książek, sprzętu AGD, wyrobów artystycznych oraz innych przedmiotów.

 Odkurzamy szafy, strychy i piwnice w miłej sąsiedzkiej atmosferze. 

W programie kiermaszu m.in.:

J  wynajęcie stoiska targowego – dzieci bezpłatnie

J  wynajęcie stoiska targowego – dorośli 5zł

J  konkurs na najbardziej pomysłowe stoisko

 Gwarantujemy miłą rodzinno-sąsiedzką atmosferę!!! Nie może Was zabraknąć !!!

Program animacji dla dzieci nieodpłatnie przygotowała firma Animacje dla dzieci Poznań, ul. Pajzderskiego 30.

Z WIZYTĄ W GALERII - 13 wrzesień i 3 październik 2012
GALERIA

Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Z WIZYTĄ W GALERII" - gościem spotkania będzie Róża Łakatosz - romska poetka, malarka i tancerka.

Spotkanie dla dzieci 13 września 2012 godz. 11,45, dla seniorów: 3 października godz. 17.

 Róża Łakatosz
Galeria 2.piętro zaprasza na KONCERT 6 września 2012 godz. 17 !
GALERIA

 

wernisaż Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury  przy KWP w Poznaniu zaprasza na otwarcie wystawy  pt. „W KRĘGU KULTURY ROMSKIEJ”  oraz na  koncert ROMSKIEGO WIRTUOZA SKRZYPIEC  I KRÓLA CZARDASZY MIKLOSZA DEKI CZUREJI 6 września 2012, godz. 17. GALERIA „2.piętro” Szkoła Podstawowa nr 62, Poznań, ul. Druskienicka  32. Wystawa potrwa do 30 LISTOPADA 2012.  wernisaz
IMPREZY DLA MIESZKAŃCÓW jesień-zima 2012
Newsy

ZAPRASZAMY NA NASTĘPUJĄCE IMPREZY KULTURALNO-INTEGRACYJNE (PLAKAT w formacie pdf można pobrać tutaj):

  GALERIA 2.piętro prowadzona przez Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury (www.stisk.pl) – Szkoła Podstawowa Nr 62, ul. Druskiennicka 32, aula na 2 piętrze

6 września 2012

g. 17 

Wernisaż „W kręgu kultury Romskiej” oraz koncert romskiego wirtuoza skrzypiec, Króla Czardaszy - MIKLOSZA DEKI CZUREJI. NAPRAWDĘ WARTO !!! 

6 września –

31 listopada 2012

Wystawa „W kręgu kultury Romskiej – muzyka i taniec, rysunek, malarstwo i rzeźba, stroje ” obejmująca prace plastyczne dzieci i artystów Romskich z okazji zakończenia X Światowych Spotkań z Kulturą Romską. Zwiedzanie w każdą pierwszą środę miesiąca od godz. 16.

Każda pierwsza środa miesiąca

Warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych prowadzone przez artystów ze Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury (udział po wcześniejszym zgłoszeniu – szczegóły na www.ropodolany.pl i www.stisk.pl  ) 

Parafia Matki Bożej Pocieszenia, plac przy ul. Kartuskiej 33

2 września 2012

g. 15-22

Festyn Parafialno-Osiedlowy „Biesiada Rodzin”, zapraszamy na występy muzyków i zespołów poznańskich, liczne konkursy z nagrodami (m.in. pieczenia ciast, najdłuższych warkoczy, fotograficzny, itp.), pokaz ratownictwa przedmedycznego, pyszne jedzenie i dobra zabawa (szczegóły na www.ropodolany.pl i www.mbpocieszenia.pl) 

2 września 2012

g. 16-18

 (rejestracja od g. 15, formularz dostępny na www.ropodolany.pl)

IV Podolański Konkurs Biegaczy i Rolkarzy, trasa biegnie ul. Czorsztyńską i Kartuską, długość trasy zależna od wieku uczestnika. Kategorie wiekowe: od przedszkola do seniora. Każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy medal (szczegóły na www.ropodolany.pl). Rolkarze muszą posiadać kask ! 

20 października 2012,

g. 9-14

VI PODOLAŃSKA AKCJA ZBIÓRKI KRWI pod hasłem „Daj siebie innym” obsługiwana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Krew pobierana będzie w profesjonalnym autobusie, który zaparkuje pod probostwem. Gorąco zachęcamy zdrowe osoby do takiej formy wyrażenia troski o innych ludzi.

21 października 2012

g. 12:30

Msza Święta polowa z udziałem jeźdźców i Kapeli Zamku Rydzyńskiego oraz festyn z okazji dnia Świętego Huberta na Podolanach. Po koncercie rozdanie nagród dla Krwiodawców, wspólne zdjęcie i biesiadowanie. 

11 listopada 2012

Obchody Święta Niepodległości organizowane przez Koło Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych – uroczysta Msza Św. z przemarszem pod Pomnik Szarych Szeregów, apel poległych oraz spotkanie z kombatantami przy tradycyjnym rogalu marcińskim. 

Pozostałe spotkania

22 września 2012

g. 12, boisko SP62

Pchli targ – wyprzedaż garażowa na boisku szkolnym. Wymiana i sprzedaż niepotrzebnych rzeczy, które dla innych mogą się okazać niezwykle cenne.  

27 października 2012, ul. Kudowska

Uroczyste otwarcie ul. Kudowskiej wybudowanej staraniem Stowarzyszenia Na Rzecz Budowy ul. Kudowskiej. Mieszkańcom gratulujemy zarówno inicjatywy jak i niesamowitej realizacji ! Zapraszamy na poczęstunek z tej radosnej okazji. 

14 grudnia 2012

g. 18, 2 piętro SP62

Spotkanie opłatkowe mieszkańców z Radą Osiedla Podolany. Zapraszamy na występy artystyczne i spotkanie wszystkich mieszkańców. 

  PROGRAM RAMOWY KLUBU SENIORA „UŚMIECHAJ SIĘ”– Szkoła Podstawowa Nr 62, ul. Druskiennicka 32

Od września 2012

SEKCJA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO - stałe cykle spotkań w każdą środę g. 17, zajęcia prowadzi Pani Halina, różne techniki rękodzieła (sala nr 8)

15 września 2012

Udział Klubu w otwarciu w otwarciu wystawy „W cieniu F-16” w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach

Od września 2012

Kurs komputerowy dla chętnych w SP23 (ul.Norwida 21), zgłoszenia biuro@stisk.pl

1 października 2012

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych „Senioralnia” na Starym Rynku

3 października 2012

Malowanie na płótnie z prezes STISK Barbarą Sobczak

23 października 2012

Turniej szachowy (dziadkowie i wnukowie)

6 listopada 2012

Spotkanie z pisarzem/poetą

20 listopada 2012

Spotkanie z lekarzem

11 grudnia 2012

Bezpieczeństwo Seniorów - spotkanie z funkcjonariuszem Policji Poznańskiej/Straży Miejskiej

14 grudnia 2012

Spotkanie opłatkowe z Radą Osiedla

8 stycznia 2012

Zajęcia florystyczne

Luty 2013

Rozmowy z psychologiem/pedagogiem nt. „Czas nas uczy pogody”

4,5,6 lutego 2013

Siłownia pod gołym niebem – z kijkiem po zdrowie

16-17 marca 2013

Targi Aktywni 50+ na międzynarodowych Targach Poznańskich

Marzec 2013

Spotkanie seniora z komputerem i komórką przy udziale młodzieży ze  SP nr 62

KLUB SENIORA „UŚMIECHAJ SIĘ” – SEKCJA TURYSTYCZNA, sekcję prowadzi p. Jadwiga

Data

                 T r a s a

Godz.

 Miejsce spotkania

23.08.12

autokarem do Leszna i Rydzyna

08.oo

Plac Mickiewicza

14.09.12

 Cytadela (spacer)

10.oo

ul. Strzeszyńska - szkoła 62

28.09.12

 Kórnik

 9.3o

Dworzec Autobusowy Rataje

 5.10.12

 Muzeum Bambrów

10.oo

ul. Strzeszyńska-szkoła 62

19.10.12

Strzeszyn Stary i Grecki (spacer)

10.15

ul. Zakopiańska przy SAMie

23.10.12

Zamek - z przewodnikiem

10.oo

ul. Strzeszyńska-szkoła 62

26.10.12

Odwach  -  Stary Rynek

10.oo

ul. Strzeszyńska-szkoła 62

09.11.12

Kościół św. Wojciecha-Cmentarz Zasłużonych

10.oo

ul. Strzeszyńska-szkoła 62

14.12.12

Campus - Morasko

10.oo

Kombinat - ul. Szarych Szeregów

30.12.12

Muzeum Nowowiejskiego

10.15

ul. Zakopiańska przy SAMie

STiSK zaprasza na festyn i wystawę "W cieniu F16"
GALERIA

Szczegóły znajdziesz tutaj...

Prace Zarządu latem 2012
Newsy

Tegoroczne lato było wyjątkowo pracowite dla Zarządu Osiedla Podolany. Udało się zrealizować wiele zaplanowanych zadań oraz przygotować plan na rok następny. Mamy nadzieję, że Państwo zauważacie zmiany zachodzące na naszym osiedlu. Możemy się pochwalić następującymi efektami:

 • Przygotowania do I etapu budowy ścieżki rowerowej wraz z chodnikiem wzdłuż ul. Strzeszyńskiej (począwszy od ronda Omańkowskiej / Druskiennicka do ul. Iwonickiej). W ostatnim czasie Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął przetarg na ww. realizację i wkrótce można się spodziewać rozpoczęcia prac. Niestety taka inwestycja jest kosztowna, dlatego zostanie rozłożona na kilka etapów.
 • Przygotowanie wniosku konkursowego na najlepsze inicjatywy rad osiedli na rok 2013. Wniosek Osiedla Podolany dotyczy kontynuacji budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Strzeszyńskiej (wraz z chodnikiem i nasadzeniami zieleni). Jeżeli uda się zyskać przychylność Komisji Konkursowej, mamy nadzieję na realizację następnego odcinka szlaku - ok. 600m długości, od ul. Iwonickiej do ronda Szarych Szeregów. Korzystając z okazji serdecznie dziękujemy Darczyńcom - SGB-Bank S.A. oraz Stowarzyszeniu „Zielone Podolany” za finansowe wsparcie naszej inicjatywy.
 • Wykonanie 130m chodnika przy szkole, wzdłuż ul. Krynickiej. Fragment szczególnie istotny ze względu na bezpieczeństwo naszych dzieci w drodze do i ze szkoły.
 • Montaż aktywnego przejścia dla pieszych ul. Strzeszyńska – przy Chacie Polskiej. Każdy z nas może wymienić kilka niebezpiecznych sytuacji, których doświadczył w tym miejscu jako pieszy lub kierowca. Oczywiście rozwiązanie zaproponowane przez Radę Osiedla jest tylko kompromisem pomiędzy potrzebami mieszkańców a posiadanymi środkami finansowymi, my też najchętniej widzielibyśmy w tym miejscu normalne światła lub rondo. 
 • Wykonanie płotka odgradzającego część z piaskownicą od części z huśtawkami na placu zabaw przy ul. Rożka. Dodatkowo, jeszcze w tym roku, będą zamontowane stojaki na rowery przy placu zabaw.
 • Montaż dwufunkcyjnego urządzenia do ćwiczeń na placu zabaw przy ul. Kartuskiej jako wspólne zadanie Rady Osiedla i Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa
 • Rozbudowa monitoringu na terenie Szkoły Podstawowej Nr 62 jako wspólne zadanie Rady Osiedla i Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa
 • Powiększenie auli szkolnej / Galerii 2.piętro, dzięki czemu zarówno szkoła jak i galeria zyskają powiększoną przestrzeń do działań artystycznych
 • Dofinansowanie malowania pomieszczeń w Przedszkolu Nr 142 przy ul. Rożka
 • Intensywna współpraca ze Strażą Miejską, która na naszą prośbę „zmusza” niesfornych właścicieli do uporządkowania posiadanych działek oraz interweniuje wszędzie tam, gdzie pojawia się taka potrzeba. Do końca bieżącego roku każdy mieszkaniec Podolan może się spodziewać kontroli posesji dotyczącej posiadania pojemnika na śmieci i umowy na wywóz nieczystości, kontroli dotyczącej psa (chip, zapłacony podatek od psa), kontroli podświetlonego numeru posesji, parkowania pojazdów w granicach własnej działki, itp. A wszystko po to, aby wyłapać tych, którzy zaśmiecają nasze piękne osiedle lub nie przestrzegają dobrosąsiedzkich norm.
 • Intensywne przygotowania do Festynu Parafialno-Osiedlowego oraz Podolańskiego Konkursu Biegaczy i Rolkarzy. Na efekty tych przygotowań zapraszamy już 2 września ! Szczegóły w kolejnych newsach.
Informacje podstawowe
Inicjatywy lokalne
Dla mieszkańców
163,213 unikalne wizyty