Maj 29 2015 22:01:15
Klub Seniora
Galeria 2.piętro
Parki, place i zieleńce
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 95
· Najnowszy użytkownik: wndgepjs
Powitanie
Witamy na Oficjalnej Stronie Internetowej Rady Osiedla PODOLANY w Poznaniu. Podolany to dzielnica Poznania o powierzchni 5,3 km2 zamieszkana przez 7.019 osób (dane z października 2011). Rady Osiedli są organami pomocniczymi Rady Miasta. Osiedlowi radni są do nich wybierani w wyborach bezpośrednich większością głosów. Rady Osiedli mają wg Statutu m. Poznania (miejskiej konstytucji) funkcję opiniodawczą. Są one ważnym elementem łączącym mieszkańców z władzami miejskimi. Wykonywaniem uchwał Rady zajmuje się Zarząd Osiedla. Wszyscy członkowie Rady Osiedla Podolany wykonują swoje obowiązki społecznie - za swoją pracę nie pobierają wynagrodzenia.
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Czytaj więcej...
NOWY PLAC ZABAW przy szkole dla wszystkich mieszkańców!

Nowy plac zabaw w Szkole Podstawowej Nr 62Nowy plac zabaw w Szkole Podstawowej Nr 62Nowy plac zabaw na podwórku Szkoły Podstawowej Nr 62 ukończony! Dzieciaki mogą się już bawić w miejscu stworzonym dzięki Radzie Osiedla Podolany, przy współudziale Dyrekcji i Rady Rodziców podolańskiej szkoły. Powstało wspaniałe miejsce do zabawy i ćwiczeń, zwłaszcza dla dzieci od 6 do 10 lat, bo właśnie z myślą o nich plac zabaw został stworzony. Wniosek konkursowy napisany przez Przewodniczącą Zarządu Elżbietę Sobkowiak zyskał aprobatę Komisji Grantowej i uzyskał dofianansowanie z budżetu Miasta. To dobrze wydane pieniądze. 

 ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE OTWARCIE PLACU ZABAW 29 maja 2015 o g.11.

 Z placu zabaw mogą korzystać wszyscy mieszkańcy w dni robocze po godz. 13, zaś w dni wolne od pracy przez cały dzień, do godz. 22. 

Zapraszamy do udziału w konkursie "ZIELONY POZNAŃ"
ZielonyPoznan

Prezydent Miasta Poznania zaprasza mieszkańców, instytucje, organizacje społeczne, spółdzielcze oraz podmioty gospodarcze do udziału w kolejnej edycji konkursu "Zielony Poznań". Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 czerwca br.

Obiekty będą oceniane w pięciu kategoriach:
  • zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe, szkolne
  • balkony, tarasy, loggie i okna
  • ogrody przydomowe
  • działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych
  • pasy zieleni utworzone po raz pierwszy jesienią ubiegłego roku i wiosną bieżącego roku, ze szczególnym uwzględnieniem terenów publicznych, ogólnie dostępnych, na terenach wcześniej niezagospodarowanych.

Konkurs jest dwuetapowy. W pierwszym etapie - osiedlowym - przedstawiciele rad osiedli, Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców bądź Zarządu Rodzinnych Ogrodów dokonują dwóch lustracji zgłoszonych obiektów. Najwyżej ocenione z nich przechodzą do etapu drugiego - miejskiego. Miejska Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli Ogrodu Botanicznego, Katedry Terenów Zieleni i Katedry Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Przyrodniczego, Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców, Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania i Urzędu Miasta wybiera najciekawsze tereny zieleni w pięciu kategoriach konkursowych.

Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane będą od 16 maja do 20 czerwca br. w siedzibach rad osiedli (można przesłać mailem), w Wydziale Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta (ul. Matejki 50 - pok. 113 i 214), w punktach informacyjnych Wydziału Zamówień i Obsługi Urzędu Miasta oraz w siedzibach Zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych. 

Koncert Kapeli "PO ZAGONACH" okazał się wielkim Sukcesem!

Kapela PO ZAGONACH -kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...Pomysł zorganizowania cyklu "Spotkania z kulturą" dla mieszkańców naszego osiedla, autorstwa Danuty Trzebowskiej, osiedlowej radnej, okazał się ogromnym sukcesem. Za sprawą radnego Waldka Łyczykowskiego mogliśmy gościć 21 maja 2015r. w koncercie kapeli  PO ZAGONACH. Sala udekorowana bzem i konwaliami pachniała wiosną. Pyszne ciasta przygotowane przez Klub Seniora pieściły podniebienia, a muzyka porwała serca słuchaczy. Nogi same podrygiwały w rytm polek, i oberków. Kapela świetnie nawiązała kontakt z publicznością, nawet bardzo młodą (z uczniami szkoły muzycznej) oraz z seniorami. Spotkanie, rozmowy i wspólne śpiewy były bardzo miłą chwilą relaksu dla uczestników. Jeszcze raz dziękujemy Dance i Waldkowi.  
Zarząd Osiedla Podolany 

Wycieczki Klubu Seniora maj-wrzesień 2015
KLUB SENIORA

Klub Seniora USMIECHAJ SIE zaprasza na autokarowe wycieczki ! 
Wyjazd każdorazowo o godz. 7:30 z przed Szkoły 62 na ulicy Strzeszyńskiej. Zgłoszenia telefoniczne: 799 038 244 lub na spotkaniach klubowych w Szkole w sali nr 8 - o godz. 10-tej w dniach 29 maja, 3 lipca i 31 lipca br.        

  • 6 czerwca do Ciechocinka i Sanktuarium Maryjnego w Pieraniu
  • 26/27 czerwca do Torunia
  • 1 lipca do Połczyna i Czaplinka
  • 18/19 września na trasie Płock - Włocławek.

Serdecznie zapraszamy!

DYŻURY RADY OSIEDLA -pierwszy wtorek miesiąca w godz. 19-20

Dyżury Rady Osiedla Podolany będą odbywały się tradycyjnie w pierwsze wtorki miesiąca. Zmieniona została godzina dyżurów. Od czerwca dyżurujemy w godzinach 19-20. Sądzimy, że ta zmiana będzie z korzyścią dla zapracowanych mieszkańców, którzy chcieliby porozmawiać z radnymi osiedlowymi. Najbliższy dyżur odbędzie się 2 czerwca w godz. 19-20. Zapraszamy!

20 maja 2015 - koncert zespołu PO ZAGONACH w Szkole Podstawowej Nr 62

Koncert zespołu PO ZAGONACH 20 maja 2015, g.17, w Szkole Podstawowej Nr 62

BUDŻET OBYWATELSKI 2016 - można już zgłaszać pomysły!
Newsy

BUDŻET OBYWATELSKI 2016 - można już zgłaszać pomysły! Zobacz, jak to trzeba zrobić w tym roku.

DYŻUR Rady Osiedla - 5 MAJA 2015 w godz. 19-20
Newsy

Zapraszamy na dyżur Rady Osiedla we wtorek 5 maja w godz. 19-20. Dyżur pełni Przewodniczący Rady Piotr Zubielik. 

Wystawa druha Bogusława Olejniczaka Moje 85-lecie

Wernisaż Bogusława OlejniczakaSerdecznie zapraszamy 6 MAJA 2015 g. 12 do Galerii "2.piętro" na wystawę prac artysty, harcerza i kombatanta RP BOGUSŁAWA OLEJNICZAKA pt. "Moje 85-lecie". 

Bogusław Olejniczak, poznaniak, artysta, pedagog, harcerz. Urodził się 10 maja 1930 roku. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. W latach 1953 - 1990 pracował w poznańskich szkołach i domach kultury - nauczał i krzewił kulturę plastyczną. W swojej twórczości szuka indywidualnego, własnego przedstawiania natury. Zajmuje się malarstwem realistycznym z elementami symbolizmu i impresjonistycznym operowaniem kolorem i światłem. Ulubiony motyw Jego malarstwa to pejzaże, architektura. Maluje również portrety, akty, martwą naturę, malarstwo okolicznościowe. Ukochanym tematem Artysty są dęby rogalińskie, którym poświęcił cały cykl obrazów, i opowiada nimi 1000. letnią historię Polski. Uprawia malarstwo olejne, akwarelę, rzeźbę. Często stosuje technikę własną i mieszaną. Jest autorem ponad 60 wystaw indywidualnych i grupowych oraz uczestnikiem kilkudziesięciu plenerów m. in. w Szczecinie, Krakowie, Augustowie, Kazimierzu, Gdańsku. Wiele z jego prac znajduje się w zbiorach prywatnych w Stanach Zjednoczonych, we Francji, Danii, Austrii. W 1998 r. odsłonięto na Podolanach pomnik poświęcony zamordowanym Poznańskim Harcerzom, wg projektu Jubilata.
Serdecznie zapraszam na wystawę Barbara Kubiak-Sobczak  Kurator wystawy.

Znana podolańska poetka ANNA STAŚKOWIAK zaprasza...

ANNA.STASKOWIAK.PLANNA.STASKOWIAK.PLZnana podolańska poetka ANNA WŁADYSŁAWA STAŚKOWIAK zapraszana swoją stronę internetową Anna.Staskowiak.pl

Zachęcamy do bliżej lektury wierszy i innych form twórczości znanej na Podolanach (i nie tylko) Artystki.

Informacje podstawowe
Inicjatywy lokalne
Dla mieszkańców
377,413 unikalne wizyty