Listopad 23 2014 06:26:25
Klub Seniora
Galeria 2.piętro
Parki, place i zieleńce
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 95
· Najnowszy użytkownik: wndgepjs
Powitanie
Witamy na Oficjalnej Stronie Internetowej Rady Osiedla PODOLANY w Poznaniu. Podolany to dzielnica Poznania o powierzchni 5,3 km2 zamieszkana przez 7.019 osób (dane z października 2011). Rady Osiedli są organami pomocniczymi Rady Miasta. Osiedlowi radni są do nich wybierani w wyborach bezpośrednich większością głosów. Rady Osiedli mają wg Statutu m. Poznania (miejskiej konstytucji) funkcję opiniodawczą. Są one ważnym elementem łączącym mieszkańców z władzami miejskimi. Wykonywaniem uchwał Rady zajmuje się Zarząd Osiedla. Wszyscy członkowie Rady Osiedla Podolany wykonują swoje obowiązki społecznie - za swoją pracę nie pobierają wynagrodzenia.
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Czytaj więcej...
Prace na ul. Tułodzieckiej rozpoczną się wkrótce!
Newsy

Otrzymaliśmy miłą informację z ZDM, że podpisana została umowa na wykonanie fragmentu ulicy Tułodzieckiej (etap I - szeroka część). Wykonawca - firma Jachgum z Podolan - rozpocznie prace 2 grudnia, zaś termin zakończenia planowany jest na kwiecień/maj. Inwestycję współfinansują Rada Osiedla Podolany i ZDM. W ten sposób dokończymy założonego na początku tej kadencji jednego z ważnejszych punktów planu:
"BEZPIECZNA DROGA DO OSIEDLOWEGO PRZEDSZKOLA I SZKOŁY".
Dodatkowo wykonany zostanie chodnik do przedszkola po jednej stronie ulicy Rożka. Bardzo się cieszymy.
Elżbieta Sobkowiak

Park przy ulicy Druskienickiej coraz piękniejszy!
Parki i zieleńce

Park Edukacji Ekologicznej Druskienicka PoznańPark Edukacji Ekologicznej Druskienicka PoznańZapraszamy Państwa na spacer do Parku Edukacji Ekologicznej na ul. Druskienickiej. Właśnie kończy się kolejny etap realizacji, czego przepiękne efekty można zobaczyć w naszej GALERII ZDJĘĆ. Prace zostały sfinansowane dzięki wygraniu konkursu na edukację ekologiczną z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz środkom Rady Osiedla. Dzięki temu w sercu naszego Osiedla powstaje urokliwy zakątek.
Serdecznie prosimy o zwracanie uwagi osobom śmiecącym, nie zbierającym odchodów po swoich psach oraz zgłaszanie na policję lub straż miejską aktów wandalizmu, których niestety jest coraz więcej, także u nas. Podjęliśmy działania, aby objąć ten teren monitoringiem miejskim. 

WYNIKI BUDŻETU OBYWATELSKIEGO 2015

Dziękujemy za głosy oddane na mały projekt nr 6 - Budżet Obywatelski Poznań

Są już wyniki Budżetu Obywatelskiego 2015! Przypomnę, że walczyliśmy wspólnie o budowę pierwszego w Poznaniu Parku Aktywności Fizycznej street workout do uprawiania treningu ulicznego, który miał się mieścić przy ul. Druskienickiej (pomiędzy zbiornikiem a marketem). Walczyliśmy ostro, o każdy głos, mieliśmy świetny film, plakat, stronę internetową i profesjonalną kampanię na portalach społecznościowych... Zdobyliśmy łącznie 5.972 głosów (6,8%) i honorowe 5 miejsce (dla przypomnienia na ścieżkę rowerową wzdłuż Strzeszyńskiej i Biskupińskiej zdobyliśmy w 2012r. 4.179 głosów). Niestety projekty, które zwyciężyły przed nami, wyczerpały całą pulę 2 mln złotych na realizacje, dla nas już nie starczy pieniędzy. Szkoda...

Tym niemniej OGROMNIE DZIĘKUJEMY WAM ZA KAŻDY ODDANY GŁOS, ZA WSPARCIE I POMOC. PO RAZ KOLEJNY POKAZALIŚMY, ŻE JESTEŚMY WSPÓLNOTĄ i ŻE KOCHAMY SWOJĄ "MAŁĄ OJCZYZNĘ".

Szczególne podziękowania dla Stowarzyszenia Zielone Podolany kierowanego przez Jerzego Pawlaczyka za profesjonalne przygotowanie filmu reklamowego, Księdza Proboszcza Rafała Pierzchały i całej Parafii za niesamowite wsparcie, anonimowego darczyńcy na kampanię internetową, Michała Dudzińskiego za rewelacyjny projekt plakatupracowników i dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 62 oraz Przedszkola Nr 142, kierowanego przez mnie Zarządu Osiedla (Grażyna Dudzińska - tytan pracy, Danka Trzebowska, Krzysztof Ratajczak), przewodniczących Rady (Piotr Zubielik i Jarek Południkiewicz) i niektórych radnych osiedlowych, Doroty Cymerys, Gosi Bogusławskiej, Darka Krzeszowca za przeprowadzenie profesjonalnej kampanii reklamowej w Internecie, Studio-B za szybkie drukowanie pięknych ulotek, administracji i pracownikom osiedli REDUTA, BONIN i PRYZMA oraz zaangażowanej młodzieży za pomoc w zbieraniu głosów dla tego projektu. Dziękujemy też Zarządom Osiedla Strzeszyn oraz Kiekrz za okazane wsparcie dla naszego projektu. 

ZWYCIĘSKIE PROJEKTY DUŻE: Wartostrada (3,3 mln zł) - 13 089 oddanych głosów, Sportowy Golaj (3,9 mln zł) - 11 425 oddanych głosów i Ratowanie fortów (do wykorzystania 725 tys. zł) - 9 237 oddanych głosów

ZWYCIĘSKIE PROJEKTY MAŁE: Winogradzki Park Sportu i Rekreacji (800 tys. zł) - 12 069 oddanych głosów, Nowa Rusałka (610 tys. zł) - 10 798 oddanych głosów i Trener osiedlowy (825 tys. zł) - 8 860 oddanych głosów.

Gratuluję wszystkim zwycięskim projektom, w szczególności chłopakom ze Stowarzyszenia Miłośników Fortyfikacji Kernwerk, którzy poprowadzili do zwycięstwa zgłoszony przez mnie projekt Ratowania sieci fortów.
 Trochę żal, że Podolanom się nie udało ... ale cieszmy się wspólnotą, wygranym grantem na plac zabaw przy szkole i wieloma inwestycjami, które Rada Osiedla tej kończącej się kadencji doprowadziła do radosnego finału. Może za rok się uda? E. Sobkowiak

WYGRALIŚMY GRANT na budowę PLACU ZABAW na podwórku SP62!

Zdobyliśmy fundusze na realizację placu zabaw w SP62!Wygraliśmy grant na plac zabaw w SP62!Pragniemy podzielić się z Wami radosną wiadomością o zdobyciu środków finansowych na realizację ogólnodostępnego placu zabaw dla dzieci, który powstanie na terenie Szkoły Podstawowej Nr 62 już w roku 2015! Wniosek grantowy złożony przez Zarząd Osiedla uzyskał akceptację Komisji Grantowej i dofinansowanie. Rada Osiedla przeznaczyła ze swojego budżetu tzw. wkład własny, SGB-Bank dołożył darowiznę w wysokości 10 tys. zł, wsparła nas także Rada Rodziców SP62, zaś resztę otrzymamy z budżetu miejskiego. Dziękujemy sponsorom za okazaną życzliwość a Radzie Rodziców za pomoc w tej ważnej dla całego osiedla sprawie. Plac zabaw ma być dostępny dla wszystkich dzieci, nie tylko szkolnych.

Zobacz projekt i plan sytuacyjny.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z OSIEDLOWYCH IMPREZ!!!
Newsy

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z ostatnich osiedlowych imprez:

PARK EDUKACJI EKOLOGICZNEJ - realizacja etapu II
Parki i zieleńce

W miesiącu październiku rozpocznie się (i mamy nadzieję, że zakończy :)) realizacja II etapu budowy Parku Edukacji Ekologicznej im. prof. Leszka Bergera przy ul. Druskienickiej. Zarząd Osiedla zdobył kolejną dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i gospodarki Wodnej na ten cel. Dzieki funduszom Rady Osiedla oraz WFOŚiGW w tym roku powstaną pomosty, elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci, lampa) oraz wieża obserwacyjna. Mamy nadzieję, że mieszkańcy, a zwłaszcza dzieci z pobliskich szkół i przedszkoli, będą coraz liczniej korzystali z tego zakątka osiedla. Szkoda tylko, że złodziejom też podoba się to miejsce i już ukradli deski z altany. Jeżeli widzisz akty wandalizmu lub złodziejstwa - prosimy REAGUJ! Czekamy też na Wasze pomysły, jak temu zaradzić.

BUDŻET OBYWATELSKI 2015 GŁOSUJ NA MAŁY PROJEKT NR 6 i DUŻE PROJEKTY NR 5 i 10!

Nasz projekt zagospodarowania terenu przy ul. Druskienickiej, pomiędzy zbiornikiem a Piotrem i Pawłem znalazł się w BUDŻECIE OBYWATELSKIM 2015!!!

DZIĘKUJEMY WAM ZA WSZYSTKIE ODDANE GŁOSY, dowody sympatii i wsparcia naszych działań! To dla nas bardzo ważne... Teraz pozostaje czekać na wyniki :)

 Zgodnie z projektem ma to być street workout z elementami parkouru, skateparku, zjazdem linowym oraz miejscem do gry w koszykówkę. Szczegóły poniżej.

JUŻ RAZ ZDOBYLIŚMY WSPÓLNIE ŚCIEŻKĘ ROWEROWĄ  – POSTARAJMY SIĘ I TERAZ, DLA NAS i NASZEJ MŁODZIEŻY !!!

Głosuj na mały projekt nr 6 - Budżet Obywatelski Poznań

MAŁE PROJEKTY
nr 6

Budowa pierwszego w Poznaniu Parku Aktywności Fizycznej street workout do uprawiania treningu ulicznego :)
Głosuj na mały projekt nr 6 - Budżet Obywatelski Poznań

 

W głosowaniu uczestniczyć mogą wszyscy mieszkańcy Poznania  posiadający czynne prawo wyborcze, zameldowani mieszkańcy Poznania,  którzy w momencie głosowania mają ukończony 16 rok życia oraz osoby  studiujące w Poznaniu na podstawie numeru legitymacji studenckiej. W przypadku osób, które nie ukończyły 18 roku życia, głos jest uznany za ważny po akceptacji oświadczenia o przetwarzaniu danych osobowych poświadczonego przez rodzica lub opiekuna prawnego.

Głusuj też na DUŻY PROJEKT nr 5!Projekt z Kiekrza znajduje się w tzw. projektach dużych. Należy dodać ,że jest to OSTATNI, OTWARTY DLA MIESZKAŃCÓW, KAWAŁEK PLAŻY w Kiekrzu. O pozostawienie go w takiej otwartej formie walczą od kilku lat społecznicy z Kiekrza! Nie pozwólmy tego miejsca skomercjalizować. Nie pozwólmy, aby ta plaża została zamknięta, aby zamknięty został dostęp do jeziora dla nas, dla mieszkańców. To unikalne miejsce nie tylko dla kiekrzan ale również dla strzeszynian i podolańczyków. To unikalne miejsce zachodniego klina zieleni!

Zachęcamy też do głosowania na projekt "Ratowanie sieci poznańskich fortów" zgłoszony przez nas, ale dotyczący wszystkich fortów w mieście. Warto je uratować przez niszczeniem i przywrócić jako elementy przestrzeni miejskiej.


11 października 2014 - OTWARCIE ULIC MARCINIAKA i LEDÓCHOWSKIEJ!
Newsy

Stowarzyszenie Budowy Ulic FLORIANA MARCINIAKA i URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ oraz Rada Osiedla Podolany serdecznie zapraszają WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW na uroczyste otwarcie ulic wybudowanych staraniem mieszkańców, przy współudziale Miasta. Uroczystości rozpoczniemy na skrzyżowaniu ww. ulic w sobotę 11 października o godz. 16, zaś wielkie grillowanie zapewni Hotel ILONN.

W tym przedostatnim dniu gosowania na Budżet Obywatelski będziemy też zbierać Wasze głosy na mały projekt nr 6!

WYCIECZKI KLUBU SENIORA II półrocze 2014
Newsy

KLUB SENIORA USMIECHAJ SIE zaprasza na WYCIECZKI:

  • Na spotkanie przy kawie - 26 września w Szkole 62.
  • 16 września br. do Zgromadzenia Sióstr Bożego Miłosierdzia w Kiekrzu. Zbiórka o godz. 14.20 na ostatnim przystanku "60".
  • do Szamotuł /pociągiem/ - 4 października br. Zbiórka o godz. 9.oo przed Szkołą 62.
  • Na spacer po Malcie 11 października br. Zbiórka - godz. 10.oo przed Szkołą.
  • Do Pracowni Arkadego Fiedlera w Puszczykowie – 17 października br. Zbiórka - godz. 9.oo przed Szkołą.
  • Do zwiedzenia Bramy Poznania – 24 października br. Zbiórka o godz. 10.oo przed Szkołą
WYCIECZKA DO ŚRODY WIELKOPOLSKIEJ 27 września 2014
KLUB SENIORA

Rada Osiedla Podolany zaprasza Klub Seniora „Uśmiechaj się” oraz mieszkańców Podolan na wycieczkę do Środy Wielkopolskiej i jej okolic. Wyjazd 27 września 2014 r . o godzinie 8.00, Powrót o godzinie 16.00, Koszt wycieczki 70 zł. W programie wycieczki: 1. Zwiedzanie Starego Rynku w Środzie Wlkp., średniowieczny układ ulic, pomnik 700 - lecia miasta oraz pomnik Powstańców Wielkopolskich. 2. Najpiękniejszy zabytek w Środzie - gotycka kolegiata NMP Wniebowziętej. 3. Giecz - zwiedzanie średniowiecznego grodu. 4. Koszuty – zwiedzanie dworu szachulcowego i Muzeum Ziemi Średzkiej. 5. Wiatraki – koźlaki sprzed ponad 300 lat obok gościńca „Tośtoki”. 6. Obiad w gościńcu „Tośtoki”. Kontakt: Danuta Trzebowska Tel. 694-438-751, Jadwiga Ratajczak Tel. 799-038-244

Informacje podstawowe
Inicjatywy lokalne
Dla mieszkańców
294,969 unikalne wizyty