Wrzesień 01 2015 22:15:33
Klub Seniora
Galeria 2.piętro
Parki, place i zieleńce
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 95
· Najnowszy użytkownik: wndgepjs
Powitanie
Witamy na Oficjalnej Stronie Internetowej Rady Osiedla PODOLANY w Poznaniu. Podolany to dzielnica Poznania o powierzchni 5,3 km2 zamieszkana przez 7.019 osób (dane z października 2011). Rady Osiedli są organami pomocniczymi Rady Miasta. Osiedlowi radni są do nich wybierani w wyborach bezpośrednich większością głosów. Rady Osiedli mają wg Statutu m. Poznania (miejskiej konstytucji) funkcję opiniodawczą. Są one ważnym elementem łączącym mieszkańców z władzami miejskimi. Wykonywaniem uchwał Rady zajmuje się Zarząd Osiedla. Wszyscy członkowie Rady Osiedla Podolany wykonują swoje obowiązki społecznie - za swoją pracę nie pobierają wynagrodzenia.
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Czytaj więcej...
FESTYN OSIEDLOWY 6 WRZEŚNIA 2015! Zapraszamy :)

Festyn 6 września 2015!Już 6 września festyn parafialno-osiedlowy! Serdeczie zapraszamy! Szczegóły na plakacie...

NOWOŚĆ! Konkurs krawiecki o Złoty Naparstek Podolan. Zapraszamy do zaprezentowania własnoręcznie wykonanych kreacji. Oceniana będzie  pomysłowość i estetyka wykonanej pracy. Prace będą przyjmowane od 15.00 do 17.00 w dniu festynu. O 18.20 odbędzie się prezentacja i ogłoszenie zwycięzców. Specjalnie premiowane będzie osobiste zaprezentowanie ubioru na scenie. Ekspozycja prac  będzie możliwa na udostępnionych manekinach, wieszakach lub na osobie. Zapraszamy do udziału pasjonatów krawiectwa w każdym wieku! Konkurs przeznaczony dla hobbystów. Przyjmujemy tylko 1 pracę od osoby. Nagrody to  profesjonalne akcesoria krawieckie i oczywiście złoty naparstek! 

WIELKA WYPRAWA NORWESKA 2015 naszych Harcerzy!

Pozdrawiamy naszych Harcerzy w Norwegii!Pozdrawiamy harcerzy z Podolan i Strzeszyna, którzy odbywają swoją Wielką Wyprawę Norweską 2015!

Szukajcie szczegółów na facebook / Wielka Wyprawa Norweska 2015 lub bezpośrednio: tutaj. 

ZUMBA na boisku SP62!
Obrazy newsów: zumba.jpgJak w ubiegłym roku tak i w tym jako mieszkaniec Podolan wyszedłem z  inicjatywa zajęć na świeżym powietrzu. Zumba na boisku!
Każdy chętny może przyjść w każdą środę lipca i sierpnia na boisko przy SP62 w Poznaniu i bawić się z nami!
Zumba® to przede wszystkim ŚWIETNA ZABAWA, uczestnicy nie zdają nawet sobie sprawy, że ćwiczą i po prostu wracają bo niesamowicie spędzają czas, a po pewnym okresie zaskakują ich rezultaty... jest INNA, ekscytująca i motywująca muzyka, wiele rytmów, proste ale bardzo ciekawe kroki, całkowicie innowacyjny format klasy... jest ŁATWA, zaprojektowana dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowy, kondycyjnych lub umiejętnościowych, po prostu każdy może to robić. Prosta kombinacja kroków oraz unikalna formuła Zumby sprawia, że bawisz się już od pierwszych zajęć. EFEKTYWNA! Lekcja cardio z elementami treningu wytrzymałościowego i kształtującego sylwetkę powoduje spalanie ogromnej ilości kalorii, ujędrnia i rzeźbi Twoje ciało.
Tak jak w ubiegłym roku, tak i w tym zaprosiłem do współudziału w tej akcji licencjonowanych instruktorów Zumba®, którzy będą pojawiać się na naszych classach! Będzie SUPER!
Jedynie co Cię będzie to kosztowało, to wyjście z domu i przybycie na boisku, ponieważ każde spotkanie to FREE CLASS czyli wstęp wolny!
Zabierz ze sobą ręczniczek (bo pot to łzy tłuszczu który płacze), wodę, wygodny strój sportowy, buty i osobę, która nigdy nie była na zajęciach Zumba®. Chcemy zarazić Was zdrowym trybem życia, zmusić do ruchy w świetnej atmosferze!

Zatem: Przyjdźcie, ćwiczcie, bawcie się!
Czekam z niecierpliwością!

bądź na bieżąco: https://www.facebook.com/MichalWojdeckiZIN

Michał Wojdecki
BUDŻET OBYWATELSKI 2016 - PLAŻOJADA i boiska w SP62
Newsy

Szanowni Mieszkańcy,

Przedstawiamy wspólny projekt mieszkańców Strzeszyna, Krzyżownik-Smochowic, Podolan, Sołacza i Kiekrza do Budżetu Obywatelskiego 2016:

Głównym przedmiotem wniosku jest stworzenie nowych i rewitalizacja istniejących miejsc wypoczynku dla mieszkańców Poznania i okolic, z wykorzystaniem najpiękniejszych zakątków północno-zachodniej części Poznania. Położenie geograficzne jezior i ich otoczenia: Kierskiego, Strzeszyńskiego i Rusałka sprawia , iż mieszkańcy chętnie korzystają z tych miejsc. Niestety plaże Rusałki, Strzeszynka i Kiekrza zostały zaniedbane, brak podstawowej infrastruktury i ścieżek komunikacyjnych .Obszar, na którym planujemy inwestycje jest jednym z najpiękniejszych obszarów miejskich w skali kraju i Europy. Ponad 1000ha lasów, trzy jeziora, umiejscowienie w granicach Miasta czyni go unikatowym. Istotą projektu jest przywrócenie należnego mu miejsca w sferze rekreacyjno-turystyczno-wypoczynkowej Poznania.
Hasłem przewodnim jest BEZPŁATNOŚĆ I OGÓLNODOSTĘPNOŚĆ, EKO-NATURALNOŚĆ.

Nasze propozycje to: 
1) kompleks PARKOWY ( Północna Brama Turystyczna Miasta) z częścią rekreacyjno-sportową oraz ścieżką rowerową zapisaną w planie zagospodarowania wokół Jeziora Kierskiego będącą jednym z przystanków trasy turystycznej połączonej z planowaną trasą rowerową do Jeziora Kierskiego Małego i dalej rokietnickim torfinarium.
2) strefa rekreacyjna –STREFA ŁABĘDZIA ,wyposażoną w wyremontowaną altanę, huśtawkę, ławki i plac zabaw, wykonane z drewna oraz elementy dekoracyjne podkreślające charakter plaż.
3) kompleks rekreacyjno – sportowy o nazwie SMOCZA PLAŻA, w części osiedla Krzyżowniki – Smochowice.

Szacunkowy koszt projektu: 1 958 200 PLN

MAŁY OSIEDLOWY PROJEKT:

FORT VI zaprasza na Dni Twierdzy 20-21 czerwca 2015r.

Piknik Rodzinny w Forcie VI Podolany Rada Osiedla Podolany objęła Patronatem Honorowym to Wydarzenie. Serdecznie zapraszamy! ZObaczcie niesamowite miejsce na Podolanach, które rzadko było dostępne dla zwiedzających...

Dni Twierdzy Poznań FORT VI

Srebrne Róże dla Podolan i Strzeszyna!

Srebrne Róże 2015 dla Podolan i Strzeszyna3 czerwca Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaskowiak wręczył Złote i Srebrne Róże za aktywne wspieranie inicjatyw lokalnych.
Srebrne Róże powędrowały do naszych mieszkańców: do Doroty Cymerys, Małgorzaty Strecker i Artura Kosonowskiego (Stowarzyszenie Budowy fragmentu ul. Raczyńskiego), Jana Leszczyńskiego (Stow. Budowy ul. Karpińskiej), Bolko Matuszewskiego, Mikołaja Illukowicza,  Moniki Jankowskiej i Tomasza Jankowskiego (Stow. Budowy ul. Marciniaka i Ledóchowskiej) oraz Arlety Matuszewskiej, Małgorzaty Paluszczak-Ćwiertnia i Wojciecha Bratkowskiego z Rady Osiedla Strzeszyn. Gratulujemy nagrodzonym osobom i jeszcze raz dziękujemy za Waszą pracę, dzięki której powstały nowe, piękne ulice na Podolanach i Strzeszynie. W roku 2015 prawie cały miejski budżet przeznaczony na inicjatywy lokalne trafił na Podolany :) Honorowa Złota Róża przyznana została również byłemu prezydentowi miasta Ryszardowi Grobelnemu za stworzenie systemu inicjatyw lokalnych.
Warto też wspomnieć, że w zeszłym roku Srebrnymi Różami zostali uhonorowani: Agnieszka Dwernicka-Piasecka oraz Aurelia i Tomasz Anders (Stow. budowy ul. Pajzderskiego), a także Elżbieta Sobkowiak i Grażyna Dudzińska (Zarząd Osiedla Podolany). 

Jeżeli Twoja ulica jestw opłakanym stanie lub brak jej podstawowej infrastruktury - sprawdź, jak wziąć sprawy we własne ręce, uzyskać 75% dofinansowanie miasta i w ciągu 1-2 lat cieszyć się nową jakością życia. Niestety rady osiedla nie stać na tak duże inwestycje, dlatego inicjatywy lokalne to najlepsza i najkrótsza droga do... utwardzonej drogi. Napisz do nas, a my wskażemy dalsze kroki działania.

Relację z przyznania nagród znajdziecie na stronie miejskiej.

NOWY PLAC ZABAW przy szkole dla wszystkich mieszkańców!

Nowy plac zabaw w Szkole Podstawowej Nr 62Nowy plac zabaw w Szkole Podstawowej Nr 62Nowy plac zabaw na podwórku Szkoły Podstawowej Nr 62 ukończony! Dzieciaki mogą się już bawić w miejscu stworzonym dzięki Radzie Osiedla Podolany, przy współudziale Dyrekcji i Rady Rodziców podolańskiej szkoły. Powstało wspaniałe miejsce do zabawy i ćwiczeń, zwłaszcza dla dzieci od 6 do 10 lat, bo właśnie z myślą o nich plac zabaw został stworzony. Wniosek konkursowy napisany przez Przewodniczącą Zarządu Elżbietę Sobkowiak zyskał aprobatę Komisji Grantowej i uzyskał dofianansowanie z budżetu Miasta. To dobrze wydane pieniądze. 

 ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE OTWARCIE PLACU ZABAW 29 maja 2015 o g.11.

 Z placu zabaw mogą korzystać wszyscy mieszkańcy w dni robocze po godz. 13, zaś w dni wolne od pracy przez cały dzień, do godz. 22. 

Koncert Kapeli "PO ZAGONACH" okazał się wielkim Sukcesem!

Kapela PO ZAGONACH -kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...Pomysł zorganizowania cyklu "Spotkania z kulturą" dla mieszkańców naszego osiedla, autorstwa Danuty Trzebowskiej, osiedlowej radnej, okazał się ogromnym sukcesem. Za sprawą radnego Waldka Łyczykowskiego mogliśmy gościć 21 maja 2015r. w koncercie kapeli  PO ZAGONACH. Sala udekorowana bzem i konwaliami pachniała wiosną. Pyszne ciasta przygotowane przez Klub Seniora pieściły podniebienia, a muzyka porwała serca słuchaczy. Nogi same podrygiwały w rytm polek, i oberków. Kapela świetnie nawiązała kontakt z publicznością, nawet bardzo młodą (z uczniami szkoły muzycznej) oraz z seniorami. Spotkanie, rozmowy i wspólne śpiewy były bardzo miłą chwilą relaksu dla uczestników. Jeszcze raz dziękujemy Dance i Waldkowi.  
Zarząd Osiedla Podolany 

Wycieczki Klubu Seniora maj-wrzesień 2015
KLUB SENIORA

Klub Seniora USMIECHAJ SIE zaprasza na autokarowe wycieczki ! 
Wyjazd każdorazowo o godz. 7:30 z przed Szkoły 62 na ulicy Strzeszyńskiej. Zgłoszenia telefoniczne: 799 038 244 lub na spotkaniach klubowych w Szkole w sali nr 8 - o godz. 10-tej w dniach 29 maja, 3 lipca i 31 lipca br.        

  • 6 czerwca do Ciechocinka i Sanktuarium Maryjnego w Pieraniu
  • 26/27 czerwca do Torunia
  • 1 lipca do Połczyna i Czaplinka
  • 18/19 września na trasie Płock - Włocławek.

Serdecznie zapraszamy!

DYŻURY RADY OSIEDLA -pierwszy wtorek miesiąca w godz. 19-20

Dyżury Rady Osiedla Podolany będą odbywały się tradycyjnie w pierwsze wtorki miesiąca. Zmieniona została godzina dyżurów. Od czerwca dyżurujemy w godzinach 19-20. Sądzimy, że ta zmiana będzie z korzyścią dla zapracowanych mieszkańców, którzy chcieliby porozmawiać z radnymi osiedlowymi. Najbliższy dyżur odbędzie się 2 czerwca w godz. 19-20. Zapraszamy!

Informacje podstawowe
Inicjatywy lokalne
Dla mieszkańców
434,921 unikalne wizyty