Sierpień 30 2016 11:11:04
Klub Seniora
Galeria 2.piętro
Parki, place i zieleńce
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 95
· Najnowszy użytkownik: wndgepjs
Powitanie
Witamy na Oficjalnej Stronie Internetowej Rady Osiedla PODOLANY w Poznaniu. Podolany to dzielnica Poznania o powierzchni 5,3 km2 zamieszkana przez 7.019 osób (dane z października 2011). Rady Osiedli są organami pomocniczymi Rady Miasta. Osiedlowi radni są do nich wybierani w wyborach bezpośrednich większością głosów. Rady Osiedli mają wg Statutu m. Poznania (miejskiej konstytucji) funkcję opiniodawczą. Są one ważnym elementem łączącym mieszkańców z władzami miejskimi. Wykonywaniem uchwał Rady zajmuje się Zarząd Osiedla. Wszyscy członkowie Rady Osiedla Podolany wykonują swoje obowiązki społecznie - za swoją pracę nie pobierają wynagrodzenia.
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Czytaj więcej...
4 września 2016 FESTYN PARAFIALNO-OSIEDLOWY!
Festyn 4 września 2016! kliknij, aby powiększyć... Festyn 4 września 2016! kliknij, aby powiększyć...
Już 4 września festyn parafialno-osiedlowy! Serdeczie zapraszamy! Pobierz plakat (pdf)...

 

W tym roku wracamy do biegów ulicą Kartuską. Obok mapa tras. Do wygrania w loterii fantowej są: dron, rower, lodówka i duże klocki lego. Prosimy zapoznać się z regulaminem LOTERII FANTOWEJ.

Prosimy zapoznać się z regulaminem Konkursu Biegaczy i Wrotkarzy! TRASA BIEGÓW ul. KARTUSKĄ!

 

 

 

Konsultacje z mieszkańcami - projekt osiedla przy ul. Straży Ludowej
Newsy

Rada Osiedla Podolany prosi Państwa o opinie dotyczące planów wybudowania osiedla na terenie należącym do firmy WUPRINŻ, przy ulicy Straży Ludowej 35. Opinie zainteresowanych mieszkańców zbieramy do 25 sierpnia br. na adres: biuro@ropodolany.pl

Szczegóły dotyczące planowanej inwestycji znajdują się w piśmie WUPRINŻ S.A. skierowanym do Rady Osiedla Podolany -do pobrania tutaj.
Jednocześnie przypominamy, że Rada Osiedla, zgodnie ze statutem, ma prawo wyrażać opinie dotyczące inwestycji na terenie swojego obszaru, natomiast pozwolenia na budowę wydaje Prezydent Miasta Poznania za pośrednictwem Wydziału Architektury i Urbanistyki, zgodnie z obowiązującym prawem. Rada osiedla nie jest stroną w postępowaniu administracyjnym dotyczącycm wydawanych pozwoleń na budowę.

Dziękujemy firmie WUPRINŻ za przesłanie nam swoich planów - jest to pierwszy inwestor na terenie Podolan, który poprosił Radę Osiedla o opinię. Czekamy również na odpowiedź ZDM w sprawie planów dotyczących samej ulicy Straży Ludowej, ponieważ gestorem całej ulicy Straży Ludowej jest Zarząd Dróg Miejskich.

Sesja pod wiatą

Pomimo wakacji (i deszczu) Rada Osiedla Podolany intensywnie pracuje :)
Obrady rady osiedla w deszczu 

Społęczna Koncepcja Zagospodarowania Golęcina

Społeczna Koncepcja Zagospodarowania GolęcinaZobaczcie Społeczną koncepcję zagospodarowania Golęcina autorstwa mgr inż. arch. Andrzeja Kurzawskiego oraz mgr inż. arch. Jakuba Gwizdaływ uzgodnieniu z: Koalicją Rad Osiedli Północno-Zachodniego Klina Zieleni, Towarzystwem Przyjaciół Sołacza oraz Stowarzyszeniem My-Poznaniacy.

FORT VI zaprasza 18 i 19 czerwca - I Zlot Kolekcjonerów Broni!

FORT VI - I Zjazd Kolekcjoneró BroniSerdecznie zapraszamy! Zobaczcie niesamowite miejsce na Podolanach, które rzadko było dotychczas dostępne dla zwiedzających...i niesamowite Kolekcje Broni! 

OSIEDLOWE DROGI!

Podolańskie dziuryDrogi na Podolanach są w opłakanym stanie.... Zdjęcia to potwierdzają. Wysłalismy w ostatnim czasie do ZDM około 100 zdjęć z dziurami podolańskimi.
Jeżeli w Twojej okolicy pojawia się taka "koszmara"- zrób zdjęcie, opisz dokładnie miejsce i wyślij na adres: zdm@zdm.poznan.pl (uwaga! anonimy nie są przyjmowane).

Nasz kolega Filip ułożył taki wiersz:
Na Kartuskiej przy kościele można urywać zawieszenie,
Na Krynickiej gdy deszczu sporo zawsze tworzy się jezioro,
Sam w to do dziś nie wierzę, ale dziury na ulicach mamy jak ... Szwajcarzy ...w swoim serze.


Wierszyk dedykujemy dbającym o stan dróg pracownikom ZDM Poznań. 

Koncert MYSLOVITZ w pobliżu!

Smochy Festiwal 4 czerwca 2016Osiedle Krzyżowniki-Smochowice zaprasza na Festyn z okazji 25-lecia Samorządów Lokalnych, który uświetni koncert zespołu MYSLOVITZ! Sobota 4 czerwca 2016. Zapraszamy! Dojazd rowerem przez ul. Biskupińską do miejsca festynu (u. Braniewska) to tylko 6 km (20 minut)!

GŁOSUJ NA PODWÓRKO NIVEA przy blokach na ul. Raczyńskiego/Szarych Szeregów

Podwórko Nivea dla Podolan!Mieszkańcy osiedla na ul. Raczyńskiego / Szarych Szeregów zgłosili swoje podwórko do konkursu NIVEA! Można wygrać nowiutki, świetnie wyposażony plac zabaw za darmo!

Głosowanie trwa od 5 maja do 30 czerwca. Można zagłosować raz dziennie! Link do głosowania:
Wygrajmy wspólnie plac zabaw dla Podolan!
Głosuj na PLAŻOJADĘ w konkursie na najciekawsze projekty budżetu obywatelskiego 2016
Newsy

Tylko do 9 maja można głosować na nasz projekt PLAŻOJADA w konkursie mieszkam.tu! - mądre pomysły na mądre miasto!
Do wygrania środki finansowe na następną kampanię internetową!
ZAGŁOSuJ codziennie: http://www.portalsamorzadowy.pl/serwis/mieszkam-tu-2016/nominacje/poznan-plazojada-szlakiem-trzech-jezior,79828.html#glos

UWAGA PRZYJMUJEMY ZGŁOSZENIA DO KONKURSU ZIELONY POZNAŃ 2016 !!!

Zielony Poznań -zapraszamy do udziału!Czy Twój ogród lub balkon jest dla Ciebie powodem do dumy? Wkładasz mnóstwo czasu, pracy i serca w pielęgnację roślin i chcesz, żeby w końcu ktoś to zobaczył i docenił? W takim razie zgłoś się do konkursu Zielony Poznań! Podaj nam swoje imię, nazwisko i adres, a odwiedzą Cię trzy przesympatyczne panie z Rady Osiedla, którym będziesz mógł zaprezentować rezultaty swoich starań. Jeśli Twój ogród lub balkon zostanie uznany za najpiękniejszy na osiedlu to zakwalifikujesz się do etapu miejskiego, tak jak Pani Alicja Skórka, która w zeszłym roku zajęła I miejsce w konkursie nie tylko na Podolanach, ale w całym mieście w kategorii "Ogrody przydomowe w Poznaniu" !!!
Zgłoszenia do osiedlowego etapu konkursu przyjmujemy do 15 maja 2016 roku, na adres: biuro@ropodolany.pl
Szczegółowy regulamin konkursu znaleźć można na stronie:
http://www.poznan.pl/mim/msp/news/xxiii-edycja-konkursu-zielony-poznan,93450.html
A na zachętę galeria zdjęć ogrodów na Podolanach, których właściciele brali udział w konkursie w zeszłym roku:

Link do galerii na moim dysku Google (57 zdjęć): https://drive.google.com/open?id=0B6Wsgf0Fkc2vZEJnNzZmZmIzOTg

Informacje podstawowe
Inicjatywy lokalne
Dla mieszkańców
762,203 unikalne wizyty