Sierpień 23 2019 22:24:51
Klub Seniora
Galeria 2.piętro
Parki, place i zieleńce
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 95
· Najnowszy użytkownik: wndgepjs
STiSK zaprasza na festyn i wystawę "W cieniu F16"
GALERIA

Szczegóły znajdziesz tutaj...

Prace Zarządu latem 2012
Newsy

Tegoroczne lato było wyjątkowo pracowite dla Zarządu Osiedla Podolany. Udało się zrealizować wiele zaplanowanych zadań oraz przygotować plan na rok następny. Mamy nadzieję, że Państwo zauważacie zmiany zachodzące na naszym osiedlu. Możemy się pochwalić następującymi efektami:

 • Przygotowania do I etapu budowy ścieżki rowerowej wraz z chodnikiem wzdłuż ul. Strzeszyńskiej (począwszy od ronda Omańkowskiej / Druskiennicka do ul. Iwonickiej). W ostatnim czasie Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął przetarg na ww. realizację i wkrótce można się spodziewać rozpoczęcia prac. Niestety taka inwestycja jest kosztowna, dlatego zostanie rozłożona na kilka etapów.
 • Przygotowanie wniosku konkursowego na najlepsze inicjatywy rad osiedli na rok 2013. Wniosek Osiedla Podolany dotyczy kontynuacji budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Strzeszyńskiej (wraz z chodnikiem i nasadzeniami zieleni). Jeżeli uda się zyskać przychylność Komisji Konkursowej, mamy nadzieję na realizację następnego odcinka szlaku - ok. 600m długości, od ul. Iwonickiej do ronda Szarych Szeregów. Korzystając z okazji serdecznie dziękujemy Darczyńcom - SGB-Bank S.A. oraz Stowarzyszeniu „Zielone Podolany” za finansowe wsparcie naszej inicjatywy.
 • Wykonanie 130m chodnika przy szkole, wzdłuż ul. Krynickiej. Fragment szczególnie istotny ze względu na bezpieczeństwo naszych dzieci w drodze do i ze szkoły.
 • Montaż aktywnego przejścia dla pieszych ul. Strzeszyńska – przy Chacie Polskiej. Każdy z nas może wymienić kilka niebezpiecznych sytuacji, których doświadczył w tym miejscu jako pieszy lub kierowca. Oczywiście rozwiązanie zaproponowane przez Radę Osiedla jest tylko kompromisem pomiędzy potrzebami mieszkańców a posiadanymi środkami finansowymi, my też najchętniej widzielibyśmy w tym miejscu normalne światła lub rondo. 
 • Wykonanie płotka odgradzającego część z piaskownicą od części z huśtawkami na placu zabaw przy ul. Rożka. Dodatkowo, jeszcze w tym roku, będą zamontowane stojaki na rowery przy placu zabaw.
 • Montaż dwufunkcyjnego urządzenia do ćwiczeń na placu zabaw przy ul. Kartuskiej jako wspólne zadanie Rady Osiedla i Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa
 • Rozbudowa monitoringu na terenie Szkoły Podstawowej Nr 62 jako wspólne zadanie Rady Osiedla i Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa
 • Powiększenie auli szkolnej / Galerii 2.piętro, dzięki czemu zarówno szkoła jak i galeria zyskają powiększoną przestrzeń do działań artystycznych
 • Dofinansowanie malowania pomieszczeń w Przedszkolu Nr 142 przy ul. Rożka
 • Intensywna współpraca ze Strażą Miejską, która na naszą prośbę „zmusza” niesfornych właścicieli do uporządkowania posiadanych działek oraz interweniuje wszędzie tam, gdzie pojawia się taka potrzeba. Do końca bieżącego roku każdy mieszkaniec Podolan może się spodziewać kontroli posesji dotyczącej posiadania pojemnika na śmieci i umowy na wywóz nieczystości, kontroli dotyczącej psa (chip, zapłacony podatek od psa), kontroli podświetlonego numeru posesji, parkowania pojazdów w granicach własnej działki, itp. A wszystko po to, aby wyłapać tych, którzy zaśmiecają nasze piękne osiedle lub nie przestrzegają dobrosąsiedzkich norm.
 • Intensywne przygotowania do Festynu Parafialno-Osiedlowego oraz Podolańskiego Konkursu Biegaczy i Rolkarzy. Na efekty tych przygotowań zapraszamy już 2 września ! Szczegóły w kolejnych newsach.
KLUB SENIORA - plany na jesień/zimę 2012
KLUB SENIORA

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA ZGODNIE Z ZAŁĄCZONYM PLANEM...

GALERIA 2.piętro - plany na jesień/zimę 2012
GALERIA

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA ZGODNIE Z ZAŁĄCZONYM PLANEM...

Święto Ulicy Raczyńskiego - 30 czerwiec 2012
Newsy

Na rozpoczęcie wakacji serdecznie zapraszamy mieszkańców ulicy Raczyńskiego oraz ich sąsiadów do udziału w cyklicznej imprezie pod hasłem: "Święto Ulicy". Chcemy, aby ludzie na codzień żyjący obok siebie mieli możliwość i czas "pożyć ze sobą, we wspólnocie dobrosąsiedzkiej".

Miejsce spotkania to teren zielony pomiędzy blokiem 26-36 przy ul. Raczyńskiego oraz domkami jednorodzinnymi. duży namiot z ławkami i stołami oraz darmowy grill organizuje Rada Osiedla Podolany, a wszyscy mieszkańcy są zaproszeni do udziału w tym spotkaniu integracyjnym !

Konkursy:

 • konkurs pieczenia ciast (ciasta należy dostarczyć w godz. 15-17)
 • konkurs wiedzy o Podolanach
 • konkurs wiedzy o Edwardzie Raczyńskim
 • turniej ping-ponga (nalezy przynieść własne rakietki i piłeczki)

Firma "Animacje dla dzieci" z ul. Pajzderskiego 30 przygotowała nieodpłatnie wiele atrakcji dla dzieci, m.in. malowanie twarzy, pokazy balonowe, warsztaty piłkarskie, itp. , zaś firma "Studio-B" z ul. Raczyńskiego wydrukowałą nieodpłatnie zaproszenia dla mieszkańców. Dziękujemy !!!

Impreza odbędzie się w godz. 15-21. Serdecznie zapraszamy !!!

LETNIE WYCIECZKI KLUBU SENIORA
KLUB SENIORA

Sekcja Turystyczna zaprasza na spacery letnie:

 • 15 czerwca nad Maltę, zbiórka o godz. 10 tej przy Szkole
 • 29 czerwca na Cytadelę - autobusem linii 60 z ul. Kosowskiej o godz. 9,58
 • 5 lipca na autokarową wycieczkę do Śmiełowa i Żerkowa.

Dołącz do naszej gupy (kontakt tel. 507575296).

DZIEŃ DZIECKA - zapraszamy dzieci w sobotę 2 czerwca ul. Kartuska 33 (przy kościele)
Newsy

Drogie Dzieci !!!

Serdecznie zapraszamy  Was na plac zabaw przy kościele w sobotę 2 czerwca od godz. 15. Wspólnie z Caritas organizujemy dla Was gry i zabawy, będzie dmuchany zamek, malowanie twarzy, pokazy balonowe i kiełbaski z grilla !!! Przyjdźcie i bawcie się dobrze !

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego - 18 maj 2012 (pt.) g. 10
KLUB SENIORA

W piątek 18 maja Klub zaprasza Seniorów na wspólny wyjazd do Ogrodu Botanicznego. Zbiórka -jak zwykle- na przystanku MPK przy szkole (ul. Strzeszynska/Krynicka) o godz. 10. W imieniu p. Jadwigi Ratajczak ZAPRASZAMY wszystkich chętnych !!!

Wycieczka udała się, zobaczcie zdjęcia z wyjazdu: !

ZWIEDZANIE F-16 i JEDNODNIOWY PLENER - 21 maja 2012
GALERIA

STiSK zaprasza na wycieczkę połączoną z  jednodniowym plenerem fotograficznym( dla zainteresowanych) do 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Głuszynie/Krzesiny, w ramach której można zwiedzić całą bazę F-16, a w szczególności samolot F-16, spadochroniarnię, lotniczą straż pożarną, trenażer tj kabinę treningową, hangary i wszystko co wiąże się z obsługą samolotu F-16.

Czytaj szczegółowe informacje...

WERNISAŻ WYSTAWY 'RAPORT NR 5/2011' - 19 kwiecień 2012
GALERIA

W dniu 19 kwietnia 2011 o godz. 17 odbędzie sie wernisaż wystawy pt "RAPORT NR 5/2011( przegląd dokonań twórczych podczas zrealizowanych programów plastycznych organizowanych przez STiSK w 2011 roku). Wernisaż uświetni koncert Michała Zgoły.wernisaż -kwiecień 2012

Informacje podstawowe
Inicjatywy lokalne
Dla mieszkańców
1,614,897 unikalne wizyty