Kwiecień 23 2019 23:54:44
Klub Seniora
Galeria 2.piętro
Parki, place i zieleńce
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 95
· Najnowszy użytkownik: wndgepjs
MED POLONIA zaprasza na BIAŁĄ SOBOTĘ

Biała Sobota

WIOSENNE PORZĄDKI

Wiosenne PorządkiZapraszamy na WIOSENNE SPRZĄTANIE OSIEDLA! Sobota 14 kwietnia 2018, od godz. 9. Szczegóły na plakacie. 

Lista wszystkich miejsc zbiórki na Podolanach:
 • skrzyżowanie Iwonicka / Ciechocińska
 • skrzyżowanie Zakopiańska/Lubieńska
 • Straży Ludowej naprzeciw nr 34
 • skrzyżowanie Krynicka/Szczawnicka
 • skrzyżowanie Marciniaka/Prauzińskiego
 • Raczyńskiego okolice nr 68
WEEKEND OTWARTYCH OGRODÓW

Weekend Otwartych Ogrodów w Poznaniu 9 - 10 czerwca 2018

Zapraszam na drugą edycję Weekendu Otwartych Ogrodów w Poznaniu. 9 i 10 czerwca. Te dwa dni to wyjątkowa okazja aby odwiedzić prywatne ogrody poznaniaków. Dla wszystkich tych, którzy pasjonują się ogrodami, którzy poświęcają im swoje najważniejsze chwile to wydarzenie jest doskonałym sposobem na oderwanie się od codzienności.
Podczas tych dwóch dni będziecie mogli odwiedzać prywatne ogrody poznaniaków. Wymienić się doświadczeniami, zobaczyć jak robią to inni ogrodnicy, poznać osoby o podobnych zainteresowaniach, wymienić się roślinami. Wszystko to czekać będzie w czerwcu.

Poza ogrodami będzie można odwiedzić punkty konsultacyjne gdzie czekać będą profesjonaliści którzy chętnie doradzą w rozwiązaniu ogrodniczych problemów. W dwóch centrach ogrodniczych BERBERYS I ZAWADY dostępne będą specjalnie zaprojektowane na Weekend Otwartych Ogrodów w Poznaniu zestawy roślin. Pozwolą one na łatwe przygotowanie gotowej rabaty od krzewów po trawy i byliny. Znajdą się także pomysły dla tych, którzy dysponują tylko tarasem.  

Prosimy o obserwowanie strony wydarzenia facebook.com/weekendotwartychogrodow 
oraz stronę: www.weekendotwartychogrodow.pl

 

To właśnie tam w maju znajdzie się lista ogrodów, które w jeden czerwcowy weekend będą otwarte do zwiedzania. Tam znajdziecie też wszystkie aktualne informacje o wydarzeniu.

Wystarczy wydrukować listę ogrodów i ruszać w miasto. Charakterystyczna tabliczka z napisem „Weekend Otwartych Ogrodów” wskaże ogrody otwarte do zwiedzania.

Wszystkich, którzy chcieliby pochwalić się swoimi ogrodniczymi sukcesami i otworzyć swoje ogrody, zapraszam do udziału w drugiej edycji Weekendu Otwartych Ogrodów w Poznaniu. Napisz do Tomka Ciesielskiego, mail: 67tomek@gmail.com.

Uzyskasz szczegółowe informacje dotyczące tego wydarzenia. Zawsze aktualne informacje dotyczące wydarzenia znajdziesz tutaj:

facebook.com/weekendotwartychogrodow oraz stronę: www.weekendotwartychogrodow.pl

 

Zapraszamy! Rada Osiedla Podolany

INWESTYCJE DROGOWE 2017/2018

Z radością obserwujemy, jak dzięki naszym wspólnym staraniom powstają kolejne ulice na Podolanach. Oto kilka z nich:

 • ulica Morszyńska, pierwsza inwestycja, w której udało się połączyć dwa sposoby finansowania w jedną całość (część ulicy wybudowało Stowarzyszenie Mieszkańców, a część powstała ze środków miejskich przeznaczonych na budowę, rozbudowę i modernizację dróg lokalnych tzw. 4-letnich);
 • ulica Tułodzieckiej, budowana ze środków miejskich przeznaczonych na budowę, rozbudowę i modernizacje dróg lokalnych tzw. 4-letnich;
 • ulice Koźmiana i Szaflarska wybudowane staraniem Stowarzyszeń Mieszkańców, w ramach inicjatyw lokalnych, z 75% dofinansowaniem Miasta. Dziękujemy mieszkańcom tych ulic za włożony trud i wkład finansowy.

Rok 2018 będzie równie pracowity pod tym względem:

 • ulica Dukielska, na którą czekają z utęsknieniem rodzice dowożący dzieci do szkoły, finansowana w części ze środków wygranych wspólnie w Poznańskim Budżecie Obywatelskim, a w części ze środków miejskich przeznaczonych na budowę, rozbudowę i modernizację dróg lokalnych tzw. 4-letnich. Opóźnienia wynikają z oczekiwania na zapowiadane prace Aquanetu, który będzie pełnił funkcję inwestora zastępczego.
 • fragmenty ulicy Krynickiej (odcinek przy przejściu przez tory oraz fragment odcinka od Zakopiańskiej do Strzeszyńskiej) finansowany w części ze środków wygranych z grantu dla rad osiedli, a w części ze środków rady osiedla. Opóźnienia wynikają z oczekiwania na zapowiadane prace Aquanetu oraz prowadzonej modernizacji linii kolejowej Poznań-Piła.
 • Ulica Raczyńskiego - odcinek od Tulodzieckiej do Straży Ludowej, finansowany ze środków rady osiedla i ze środków miejskich przeznaczonych na budowę, rozbudowę i modernizację dróg lokalnych tzw. 4-letnich.

Podolany posiadają dużą ilość dróg gruntowych oraz takich, które wymagają modernizacji, remontu i w związku z tym potrzeby finansowe w tym zakresie są ogromne. Środki, którymi dysponuje Rada Osiedla Podolany są niewystarczające, by zrealizować wszystkie lub chociaż większość inwestycji drogowych. Radni przyjęli zasadę, by wspierać inwestycje służące ogółowi mieszkańców, a więc dojazd/dojście do szkoły, przedszkola, kościoła. Równie ważne są inicjatywy samych mieszkańców, którzy poprzez Stowarzyszenia biorą na siebie część kosztów realizacji inwestycji. Radni wspomagają te Stowarzyszenia - co jest zgodne z polityką Miasta w tym zakresie - uznając jako działanie priorytetowe, natomiast nigdy nie zmuszają mieszkańców do zakładania stowarzyszeń. I to jest drugie kryterium. Trzecim natomiast kryterium  -wypracowanym po wielu rozmowach wspólnie z Zarządem Dróg Miejskich- są ulice powiązane z inwestycją Aquanetu, aby prawidłowo koordynować kolejność działań.
Kryteria wyboru ulic do modernizacji czy budowy zostały jasno zdefiniowane na początku aktualnej kadencji Rady i pozostały niezmienne.

Wspomaganie Stowarzyszeń polega na przygotowaniu przez Radę dokumentacji projektowej budowy czy modernizacji ulicy, z której może skorzystać Stowarzyszenie lub wspólne budowanie (Stowarzyszenie finansuje i realizuje fragment ulicy, a Rada drugi fragment). W efekcie powstaje piękna nowa ulica, a na zakończenie inwestycji Rada organizuje tzw. "Święto Ulicy"- radosną integrację mieszkańców.

Wybór rodzaju nawierzchni i innych parametrów technicznych ulic należy do kompetencji Zarządu Dróg Miejskich. Wnioski radnych i mieszkańców są kierowane do Zarządu Dróg Miejskich, jako zarzący drogi i to ZDM podejmuje ostateczne decyzje o zastosowanej technologii.

Wszystkie decyzje Rady Osiedla Podolany są jawne i podejmowane zgodnie z obowiązującymi przepisami, pod opieką Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Miasta oraz publikowane na portalu osiedlowym oficjalnej strony Miasta Poznania www.poznan.pl.

CIEK WIERZBAK - ważna informacja!
Ciek Wierzbak

Ciek Wierzbak Ciek Wierzbak

ZIELONA ŁAWECZKA!

Zielona ŁaweczkaZapraszamy do udziału w nowej edycji konkursu grantowego dla mieszkańców osiedli! Fundacja BOŚ już po raz czwarty uruchomiła konkurs grantowy "Zielona Ławeczka", który powstał z myślą o mieszkańcach miejskich osiedli. Do tej pory pomogliśmy już 65 grupom sąsiedzkim z całej Polski w rewitalizacji ich osiedlowych podwórek i samodzielnym stworzeniu pięknych ogrodów. Zwracamy się więc z prośbą do Państwa o pomoc w rozpowszechnieniu informacji o naszym projekcie. Uważamy, że jest on szansą na zaangażowanie mieszkańców we wspólne działania społeczne oraz daje im możliwość stworzenia dla siebie nowego, zielonego miejsca spotkań. Na rejestrację zespołów i przysłanie projektów mini ogrodów czekamy do końca maja br.

Przeznaczymy 20 tys. zł na rewitalizację polskich osiedli, zamianę ich w zielone zakątki, skwery, ogrody. Dzięki temu, uda się odnowić 15 miejsc, które do tej pory były zaniedbane lub po prostu niezagodpodarowane NA CZY POLEGA KONKURS? Sąsiedzi łączą siły i rejestrują się poprzez stronę internetową. Następnie przygotowują projekt zazielenienia danego terenu i mają szansę otrzymać od nas grant pieniężny wraz z nagrodą rzeczową w postaci ławki parkowej, o łącznej wartości do 1200 zł. Będą mieli również możliwość konsultacji swoich pomysłów z architektami krajobrazu ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a później samodzielnie zajmą się urządzaniem nowego, zielonego zakątka. Projekt skierowany jest do grup sąsiedzkich z otwartych osiedli w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców. Czas na przysyłanie projektów do oceny mija 31 maja 2018. Więcej informacji o projekcie znajdą Państwo adresem www.zielonalaweczka.pl Serdecznie dziękujemy za pomoc w zmianie szarych blokowisk w zielone zakątki.

Mpzp Nowa Obornicka

mpzp Nowa ObornickaZarząd Osiedla Podolany pozytywnie zaopiniował projekt uchwały Rady Miasta w sprawie przystąpienia do sporządzenia mpzp "w rejonie projektowanej ulicy Nowa Obornicka". Jednocześnie nadal podejmujemy starania, aby jak najszybciej poprawić stan i wygląd "starej" Obornickiej - jedynego takiego miejsca rodem z przeszłości w naszym mieście...

Zobacz analizę zasadności sporządzenia planu.
Z
obacz uzasadnienie uchwały Rady Miasta.

mpzp Nowa Obornicka

WAŻNE KONSULTACJE zakończone

Koncepcja rozbudowy ul. Lutyckiej (źródło: ZDM Poznań)!!! Materiały z zakończenia konsultacji można pobrać pod tym adresem... !!!

Rozbudowa ul. Lutyckiej, budowa węzłów Koszalińska i Podolany - konsultacje 

Przebudowa ulicy Lutyckiej w ciągu Drogi Krajowej 92, rozbudowa Alei Solidarności, budowa węzłów Podolany i Koszalińska oraz wiaduktu nad linią kolejową Poznań-Piła. To najważniejsze elementy strategicznego dla północno-zachodniej części Poznania projektu drogowego, którego konsultacje społeczne rozpoczną się 29 grudnia.

Ostatnie w tym roku konsultacje społeczne prowadzone przez Zarząd Dróg Miejskich dotyczyć będą jednej z najważniejszych inwestycji drogowych o znaczeniu nie tylko dla poszczególnych osiedli, ale i całego miasta. 29 grudnia na stronie internetowej ZDM w zakładce Projekty drogowe zamieszczony zostanie szczegółowy opis dwuwariantowej koncepcji przebudowy ul. Lutyckiej wraz z rozbudową al. Solidarności w Poznaniu wraz z materiałami graficznymi... yj bezpośredniego linka...
Udostępniony zostanie adres email lutycka@zdm.pozanan.pl, na który w terminie do 19 stycznia przesyłać można będzie uwagi, propozycje zmian oraz pytania dotyczące zaprezentowanej koncepcji. Każdy zainteresowany będzie mógł również złożyć swoje propozycje na piśmie w siedzibie ZDM przy  ul. Wilczak 17 w Poznaniu lub przesłać je pocztą tradycyjną.

10 stycznia o godzinie 17:00 w Szkole Podstawowej nr 1 przy  ul. Hezjoda 15 (na Strzeszynie) odbędzie się spotkanie z mieszkańcami osiedli Strzeszyn, Podolany i Sołacz.
ZAPROSZENIE ZE STRZESZYNA

ZaproszenieZaproszenie

Rozbudowa Szkoły Podstawowej Nr 62 nabiera rozpędu...

Rozbudowa SP62Wspólne działania Rady Osiedla, dyrekcji Szkoły, dyrekcji Biblioteki Raczyńskich i władz Miasta nabierają rozpędu...szczegóły w artykule Głosu Wielkopolskiego z 15.02.2018.
Od lat staramy się o polepszenie warunków nauki naszych dzieci, co dziś - po wprowadzeniu ośmiolatki oraz gwałtownej zabudowie osiedla przez deweloperów - nabiera niezwykle ważnego znaczenia. To już nie tylko nasze chęci, ale realna potrzeba większej liczby klas dla dzieci z osiedla oraz auli mogącej pomieścić przynajmniej kilka klas jednocześnie. Zależy nam również na polepszeniu warunków filii Biblioteki Raczyńskich, która - po rozbiórce "stargo baraku" przy ul. Zakopiańskiej 36a - od wielu lat mieści się w piwnicy SP62 (o czym nie wszyscy nawet wiedzą). Przydałyby się również pomieszczenia dla Klubu Seniora. W dodatku nadbudowę części "przedszkolnej" należy zaplanować z jak najmniejszą utratą sal. Po wielu owocnych rozmowach z władzami Miasta udało się wspólnie wypracować koncepcję rozbudowy szkoły, uwzględniającą wszystkie te potrzeby i założenia. Dzięki przychylności Prezydenta Miasta i Przewodniczącego Rady Miasta środki na projekt budowlany rozbudowy pojawiły się w budżecie Miasta 2018. O dalszych działaniach będziemy Państwa informować na bieżąco.

Informacje podstawowe
Inicjatywy lokalne
Dla mieszkańców
1,506,788 unikalne wizyty